Єгипетський Бог Банебджедет. Міфологія Давнього Єгипту

Єгипетський Бог Банебджедет. Міфологія Давнього Єгипту

Банебджедет (у єгипетській міфології) — дуже шанований у Єгипті Бог плодючості, родючості і народжуваності. Єгипетський Бог Банебджедет вважався покровителем міста Джедет — у греків він називався Мендес. Це місто було столицею шістнадцятого нома Нижнього царства. Єгипетський Бог Банебджедет на настінних розписах зустрічається в досить різноманітних видах — і як баран, і як людина з головою барана, до того ж часто зустрічається зображення у вигляді чотириглавої істоти.
Але пояснення цьому є — Банебджедет шанувався як ба Атума — тобто як іпостась його безсмертної душі, а потім ще об’єднався з Осірісом і Шу. Єгипетський Бог Банебджедет був відомий ще в прадавні часи найперших фараонів, а ім’я його означає в перекладі «Ба хазяїна Джеда». Спочатку головною функцією його було охороняти місто, а його дружина Богиня Хатмехет також вважалася покровителькою і захисницею міста Джадета.

Єгипетський Бог Банебджедет, Богиня Хатмехет і їх син Гор разом склали тріаду божеств міста Мендеса. У давніх єгиптян Хатмехет асоціювалася з Ісідою — головною Богинею усього Єгипту. За сотні років існування культу, Банебджедет став шанований по усьому Єгипту, як і його дружина.
Центром культу залишалося місто Мендес, де сучасні археологи, провівши розкопки, знайшли купу саркофагів з баранами — священними тваринами, похованими з усіма почестями.

Єгипетський Бог Банебджедет. Міфологія Давнього Єгипту

Повернутись на сторінку Міфи Давнього Єгипту. Міфологія Давнього Єгипту