Єгипетський Бог Баал. Міфологія Давнього Єгипту

  Єгипетський Бог Баал. Міфологія Давнього Єгипту

  Балу (Баал) «владика», «хазяїн») (за єгипетською міфологією) — одне із найпопулярніших прізвиськ різних Богів. Найбільшим поширенням користувався культ Баала — Бога грому, блискавки, бурі, дощу, родючості. Балу — це єдиний син Асірат і Мулу.
  Єгипетські міфи про Баала свідчать, що існували три доньки Бога : Талай («росна»), Падарай («поживна») і Богиня Арцай («земля). Коханою і сестрою у Баала була Богиня битви і полювання Анат.
  Володар родючості і землі з’являється перед нами в міфах воскресаючим Богом, чиїм основним ворогом був Муту (владика підземного світу і Бог смерті).
  Баал гине, визнаючи над собою владу Бога смерті, але Анат вимагає у Муту повернення чоловіка, що помер. На це прохання вона дістає відмову і в гніві розрубує Муту, розмелює його і спалює, розсіюючи попіл по полю. Баал воскресає і повертає собі владу над землею.

  І так повторюється постійно — загибель Баала викликає в Єгипті посуху і в’янення життя, а його воскресіння несе за собою розквіт усієї природи.
  Окрім Муту Баал також бореться з Йамму Богом моря, який вимагає від Балу беззаперечного підпорядкування. Як це зазвичай буває, перемога залишилася за Богом грому, блискавок і бурі.
  У єгипетській міфології з Баалом часто ототожнюють Сета, а в епоху еллінізму Балу починає відповідати грецький Бог грому Зевс.

  Єгипетський Бог Баал. Міфологія Давнього Єгипту

  Повернутись на сторінку Міфи Давнього Єгипту. Міфологія Давнього Єгипту  

   

  Комментарии закрыты.