Єгипетський Бог Аш. Міфологія Давнього Єгипту

Єгипетський Бог Аш. Міфологія Давнього Єгипту

Аш (за єгипетською міфологією) — прадавній Бог, який правив у Лівійській пустелі. У єгипетській міфології єгипетський Бог Аш є архаїчним божеством. Сокіл вважався священним птахом Аша. Він глибоко шанувався у лівійців, які зображували його в образі людини з головою сокола. На голові стирчало перо. Схожий головний убір носили лівійські лучники.
Єгипетський Бог Аш був одним із самих ранніх Богів, тому він мало-помалу втрачав популярність. Після нашестя гіксосів його остаточно витіснили такі пустинні Боги, як Ха — уособлення Лівійської пустелі і Сет. Староєгипетська релігія має багатотисячолітню історію. Вона пройшла через такі етапи свого розвитку як Древніший, Середнє, Нове царство і дійшла до пізнього, а також до греко-римського періоду. Єгипетська міфологія і, відповідно, їх Боги відрізнялися від інших Богів незвичайним, а іноді навіть дуже химерним видом.

Адже релігія Єгипту включала силу-силенну локальних вірувань. Проходили роки. Одні Боги не змінювалися, а інші зливалися між собою і утворювали єдиного Бога. На сьогодні єгипетська міфологія включає близько семисот Богів, більшість з яких шанувалися тільки в певних місцях. Деякі єгипетські Боги — це гібрид людини з твариною. Наприклад, єгипетський Бог Аш.

Єгипетський Бог Аш. Міфологія Давнього Єгипту

Повернутись на сторінку Міфи Давнього Єгипту. Міфологія Давнього Єгипту