Єгипетський Бог Апоп. Міфологія Давнього Єгипту

Єгипетський Бог Апоп. Міфологія Давнього Єгипту

Апоп (за єгипетською міфологією) — уособлення усього злого, поганого, ненависного і страшного. Згідно із переказом, єгипетський Бог Апоп щоночі випиває з Нілу усю воду, щоб світлий Бог Ра застряг серед мулу на своєму човні. Єгиптяни, щоб показати усю свою відразу до Апопу, зображували його у вигляді жахливої змії, і наділяли його усіма найжахливішими якостями, які тільки існують.
Між Апопом і Ра постійно йде боротьба, і не на життя, а на смерть. Тому так багато малюнків, на яких зображені сцени битви між цими Богами. У боротьбі із Злом, тобто з Апопом Богові Ра допомагають і інші Боги.
Навіть Сет, який теж вважається Богом пітьми і чорноти, допомагає побороти злісну змію. Єгипетський Бог Апоп і Сет — це дві міфічні істоти, які загрожують стабільності усього сущого, тому з ними в постійній конфронтації Боги Добра і Світла. Але єгипетський Бог Апоп вічний — адже він явився зі всесвітнього хаосу, з вічності, ні з чого. Тому і на Землі він залишиться навіки, живлячись результатами своїх руйнувань і продовжуючи сіяти вселенський жах.

Своєю зразковою поведінкою, читанням псалмів, благочестивими думками люди можуть допомогти Богам здолати зло. Єгипетський Бог Апоп з’явився в міфології порівняно недавно — вже після початку будівництва пірамід.
Особливість культу Апопа в тому, що єгиптяни не поклонялися йому, а створювали ритуали на захист проти нього. Розроблені ритуали і магічні заклинання згадуються в Текстах пірамід, Книзі мертвих, Текстах Саркофагів.

Єгипетський Бог Апоп. Міфологія Давнього Єгипту

Повернутись на сторінку Міфи Давнього Єгипту. Міфологія Давнього Єгипту