Єгипетська Богиня Анукет. Міфологія Давнього Єгипту

  Єгипетська Богиня Анукет. Міфологія Давнього Єгипту

  Анукет(за єгипетською міфологією) — Богиня, якій вклоняються як живильниці полів, захисниці під час пологів, а також уособленню життєво важливої для єгиптян вологи Нілу. Початок формування культу був в Судані і Нубії. У Нубії єгипетська Богиня Анукет була хранителькою народу.
  Найімовірніше Анукет була шанована далеко за межами Єгипту, оскільки на одному з островів у порогів Нілу їй спорудили пам’ятник. Богиня Анукет вважається донькою головного єгипетського божества Ра, а за часів правління фараонів Нового царства увійшла до числа тріади разом із Сатіс і Хнумом.
  У більшості випадків єгипетська Богиня Анукет зображувалася як жінка, у якої на голові неймовірно високий головний убір із страусиного пір’я, а в руках — символ влади — скіпетр. Інколи зустрічаються й інші зображення Анукет — у вигляді газелі. Єгипетська Богиня Анукет шанувалася простими єгиптянами, і свято її припадало на час розлиття вод Нілу.
  Символом Богині вважаються раковини каурі. Щоб задобрити Анукет, під час розливу в Ніл кидали гроші, цінні речі, коштовності. Пізніше, в сучасніші часи розвитку міфології, єгипетська Богиня Анукет ототожнювалася з Богинею розкоші, достатку, родючості.

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Нефтіда (Небетхет) — молодша із дітей Нут і Геба. Є однією з Богинь геліопольської Еннеади. Як правило, Богиня Нефтіда зображувалася у вигляді жінки з ієрогліфом власного імені на голові (цей ієрогліф мав вигляд будинку з кошиком на даху).

  Нехебкау — Бог-змієборець в староєгипетському пантеоні єгипетської міфології. Він був помічником Сонця-Атума у битвах з бунтівниками, а також одним із вартових входу в Дуат.

  Ніау і Ніаут — відносять до негативних сил Хаосу в єгипетській міфології. Це три пари божеств. Зникненням та Мороком вважають Тенему і Тенемуіт, Ніщо і Порожнеча — це єгипетські Боги Ніау і Ніаут, Відсутність і Ніч — це Герех і Герехт.

  Нун — один із найбільш старих і загадкових Богів єгипетської міфології. Вважається, що Нун є уособленням первозданного хаосу, з якого вийшло усе суще, а в першу чергу — Боги.

  Єгипетська Богиня Анукет. Міфологія Давнього Єгипту

  Повернутись на сторінку Міфи Давнього Єгипту. Міфологія Давнього Єгипту  

   

  Комментарии закрыты.