Єгипетський Бог Анті. Міфологія Давнього Єгипту

Єгипетський Бог Анті. Міфологія Давнього Єгипту

Анті (в перекладі «той, що має кігті») (за єгипетською міфологією) — єгипетський Бог, який шанувався як Бог східної пустелі. Сучасними єгиптологами доведено, що правильно ім’я читалося як Немті, хоча в єгипетській міфології, в першоджерелах зустрічається саме Анті. Саме східна частина єгипетської пустелі, на думку давніх, потребувала заступництва Богів, оскільки саме там відбувалися найбільш жваві контакти з іншими народами і племенами.
Єгипетський Бог Анті вважався покровителем і захисником працюючих на копальнях людей, а також охоронцем караванного шляху до Червоного моря. Єгипетський Бог Анті найчастіше зображувався у вигляді сокола, що покоїться на півмісяці. Центральним містом шанування і культу Немті був Іеракополь — дванадцятий верхньоєгипетський ном. У Священних текстах пірамід єгипетський Бог Анті вважався главою східної частини нома і його начальником.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Рат-Тауі — «Рат» означає форму жіночого роду від імені Ра, а «Туі» перекладається, як «обидві землі». Рат-тауі виступає в єгипетській міфології як Богиня.

Рененутет (Рененут) — Богиня родючості в єгипетській міфології. Вона була матір’ю Бога зерна Непері і хранителькою усього зібраного врожаю.

Сатіс (Сатет) — обожнювання розливу Нілу в староєгипетській міфології. Її культ бере початок з античного міста Сведен (сьогодні Асуан). Богиню зображували у вигляді жінки, на голові якої були роги антилопи і корона Верхнього Єгипту.

Себек (Собк, Сконопаіс) — Бог води і розливу священної річки Ніл. Зображувався найчастіше з головою крокодила. Вважається, що цей Бог відлякує сили темряви, а також захищає усіх Богів і людей.

Єгипетський Бог Анті. Міфологія Давнього Єгипту

Повернутись на сторінку Міфи Давнього Єгипту. Міфологія Давнього Єгипту