Єгипетський Бог Анеджті. Міфологія Давнього Єгипту

Єгипетський Бог Анеджті. Міфологія Давнього Єгипту

Анеджті (Анджеті) (за єгипетською міфологією) — локальне божество епохи раннього царства і додинастичного періоду. Єгипетське божество Анеджті вважалося у давнину покровителем міста Бусіріса (староєгипетська назва Джеду, пізніша, сучасніша назва Пер-Усір-неб-Джеду), яке вважалося центром нижньоєгипетського дев’ятого нома.
Єгипетське божество Анеджті зображувалося з людським обличчям, що твердо зайняло позицію на символі нома, з двома пір’ям на головному вбранні, символізуючим двоєдність Єгипту, — Нижній Єгипет і Верхній Єгипет. У руках єгипетське божество Анеджті тримає, згідно з класичним зображенням, палицю і батіг — символи мандрівника. Єгипетське божество Анеджті має власний символ — стовп «джед». Як і усі найдавніші Боги, єгипетське божество Анеджті в процесі еволюції Царства, релігії і культів поклоніння, змінилося виглядом Осіріса, який був наділений деякими атрибутами Анеджті. Тому з часом присвячений стовп джед став фетишем і символом Осіріса.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Себектет — супутня Себеку Богиня в єгипетській міфології. Вона з’явилася в пізній період. Єгипетську Богиню Себектет часто називали «велика володарка Себектет».

Серкет — Богиня покровителька мертвих і донька Ра. Вона допомагала батьку вбивати ворогів. Ця Богиня шанувалася в Нижньому Єгипті, а її священною твариною був скорпіон.

Сет — божество пустелі і уособлення зла. Батьками Сета були Геб і небесна Богиня Нут. Згідно з міфами і легендами, Бог Сет, бажав оволодіти сестрою свого брата Осіріса і відібрати у нього земний престол.

Сехмет — Богиня пекучого сонця і війни, грізне око єгипетського Бога Ра, цілителька, яка відрізняється магічною силою виліковувати хвороби і навіть напускати їх. Протегувала, в основному, лікарям, які вважалися жерцями Сехмет. Служила охоронницею фараонів.

Єгипетський Бог Анеджті. Міфологія Давнього Єгипту

Повернутись на сторінку Міфи Давнього Єгипту. Міфологія Давнього Єгипту