Єгипетський Бог Амсет. Міфологія Давнього Єгипту

Єгипетський Бог Амсет. Міфологія Давнього Єгипту

Амсет (Імсет) Єгипетський Бог — син Хору, одного з головних Богів єгипетського пантеону. Згідно зі змістом 17-ої глави головної книги Стародавнього Єгипту — «Книги мертвих», єгипетський Бог Амсет і його кровні брати — Дуамутеф, Хапі, Кебексенуф — вважалися спочатку астральними Богами, що мешкають в сузір’ї «Стегна корови» (Велика Ведмедиця) на Північному небі.
У пізніші часи, як свідчить міфологія, вже в містеріях Осіріса єгипетський Бог Імсет і його брати охороняли самого Осіріса. Втім, ту ж функцію вони виконували по відношенню до людини, що померла. Але вони не просто супроводжували людину, що померла, в царство мертвих, а служили хранителями його нутрощів, які під час бальзамування і поховання зберігалися окремо. Під час бальзамування нутрощі складалися у канопи, і поміщалися в похоронній камері біля південної стіни. Єгипетський Бог Амсет шанувався як хранитель вираження самої суті людини — його Ка.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Татенен — Бог землі. Слово «татенен» перекладається як «земля, що піднімається». Мемфіс був центром його шанування.

Таурт — Богиня-покровителька вагітних жінок, народження і новонароджених в Стародавньому Єгипті. Її зображували у вигляді самиці крокодила або гіпопотама, яка стояла на левових ногах.

Тефнут — Богиня вологи. Вона входить в геліопольську Еннеаду. Левиця була її земним втіленням, а центром культу — місто Геліополь.

Тот — Бог знань і мудрості. У ранній час єгипетський Бог Тот шанувався як місцеве гермопольське божество, яке не належало до Огдоади і було уособленням часу і місяця. Пізніше його стали уявляти як наймудрішого Бога, який подарував людству писемність і слугував писарем у Бога сонця Ра (в якості писаря він був на суді Осіріса).

Єгипетський Бог Амсет. Міфологія Давнього Єгипту

Повернутись на сторінку Міфи Давнього Єгипту. Міфологія Давнього Єгипту