Єгипетський Бог Амон-Ра. Міфологія Давнього Єгипту

Єгипетський Бог Амон-Ра. Міфологія Давнього Єгипту

Амон-Ра (за єгипетською міфологією) — Бог сонця в Стародавньому Єгипті, згодом цар Богів. Спочатку він був усього лише місцевим Богів міста Фіви, але в період Середнього царства він набуває набагато більшої популярності і при XVIII фіванській династії фараонів перетворюється на головного Бога Єгипту. Згідно з синкретизмом розглядається в тотожності із Богом сонця Ра в образі головного Бога Амон-Ра. При Новому Царстві жерці Бога Амона об’єднали у своїх руках величезні багатства. Після спроби фараона Ехнатона заборонити служіння і шанування Амона і замість нього ввести культ Атона позиції жерців великого Бога лише зміцнилися, що привело до встановлення фактичної теократії при Рамессідах (династія XXI) і на престол зійшов жрець Амона-Ра Харіхор.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Уаджіт (Уто) — Богиня в Стародавньому Єгипті і в єгипетській міфології. Вона протегувала дельті Нілу, однойменному місту і усьому Нижньому Єгипту, папірусу, що ріс там, і фараонам — його правителям. Її зображували у вигляді кобри, що в’ється навколо стебла папірусу.

Унут — покровителька п’ятнадцятого верхньоєгипетського нома в Стародавньому Єгипті. Спочатку єгипетська міфологія зображувала її у вигляді зайчихи, а у кінці давнього царства — у вигляді змія-урея або левиці. Її ототожнювали з Сонячним Оком.

Упес — Богиня спопеляючого полум’я. Її ототожнювали з Тефнут. Єгипетська Богиня Упес зображувалася у вигляді жінки, на голові якої була змія.

Упуаут (Офоіс) — Бог-вовк в єгипетській міфології, провідник людини, що померла, в Дуат. Основним центром культу Упуаута було місто Сіут. Як правило, це божество шанувалося як войовниче, але в той самий час його епітетом було слово «вожатий».

Єгипетський Бог Амон-Ра. Міфологія Давнього Єгипту

Повернутись на сторінку Міфи Давнього Єгипту. Міфологія Давнього Єгипту