Єгипетська Богиня Аментет. Міфологія Давнього Єгипту

Єгипетська Богиня Аментет. Міфологія Давнього Єгипту

Аментет (за єгипетською міфологією) — покровителька царства мертвих. Її ім’я в перекладі із староєгипетської означає захід. У уявленні давніх єгиптян, захід — це край землі, де починається пекло, тому що туди кожен вечір сходить сонце.
Єгипетська Богиня Аментет зустрічає там душі померлих і проводжає їх до місця вічного життя. Зображення Богині часто зустрічаються на настінних розписах, саркофагах, гробницях. Вона простягає свої руки до померлих, зустрічаючи їх на порозі замогильного життя, і дарує хліб і воду, щоб підкріпитися для подальших випробувань.
Єгипетська Богиня Аментет — могутня володарка обох світів — і світу живих, і світу мертвих, часто зображувалася єгиптянами із скіпетром в одній руці (як символом влади), і анхом (символом життя) — в іншій. Іноді її зображували у вигляді змії, іноді — з крилами, але обов’язково на голові у неї зображений символ заходу — півколо з однією короткою паличкою і страусине перо.
В період Нового царства, коли почалися кардинальні зміни в історії Єгипту і його міфології, Єгипетська Богиня Аментет почала асоціюватися з образом Богині Хаткор. Центри вклоніння Аментет були в Луксорі, Карнаку, Мемфісі, Абідосі і західній Дельті.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Хапі — щедрий і добрий Бог Нілу, повелитель повеней, які приносять на поля мул. Він опікав береги, щоб вони не засихали, рілля — щоб давали щедрі врожаї, луги — щоб росла для худоби соковита трава.

Хаткор (Хатор) — Богиня неба, жіночності, любові і краси. Вона була донькою Ра і дружиною Хору. Її шанували як небесну корову, що народила сонце.

Хаухет — жіноче божество із великої Вісімки (Огдоада). Разом із відповідним чоловічим божеством, якого звали Хух, вони складають нескінченність — абстрактний початок.

Хекат — вважалася Богинею дощу і вологи. Її зображували у вигляді жінки з головою жаби, або з жабою на голові, або просто, як жабу. З давніх часів ця Богиня допомагала воскресінню померлих і мала безпосереднє відношення до магії родючості і дітородіння.

Єгипетська Богиня Аментет. Міфологія Давнього Єгипту

Повернутись на сторінку Міфи Давнього Єгипту. Міфологія Давнього Єгипту