Єгипетський Бог Акер. Міфологія Давнього Єгипту

Єгипетський Бог Акер. Міфологія Давнього Єгипту

Акер (за єгипетською міфологією) — староєгипетське божество, шановане як втілення самої Землі, земної тверді, того, що є основою Людини. За переказами, єгипетський Бог Акер також у відповідає за усе, що робиться в підземному царстві, і саме в такій іпостасі ім’я Бога згадується у священних текстах Пірамід.
Втім, ім’я Акер зустрічається і в інших джерелах, що тільки підкреслює його популярність. Наприклад, фараон Уніс в одному із текстів пірамід згадується як мандрівник по Акеру і Шу. В період Нового Царства невідомим автором або авторами була створена «Книга Акера» — свого роду керівництво для мандрівників по світу мертвих і по підземному світу зокрема.
Єгипетський Бог Акер, як свідчать легенди, щоночі носить по підземному царству сонячну барку. Це є свідченням того, що підземному світі кипить життя. Єгипетський Бог Акер має в єгипетській міфології навіть свій символ, що називається Руті. Не кожне божество в Стародавньому Єгипті мала таку шану. Існувало два позначення зображення — іноді це було зображення змії, але найчастіше використовувався символ у вигляді двох левів і золотого диска між ними. Один лев дивився на схід, захищаючи царство Акера з того боку від всякої нечисті, інший лев — на захід.
Леви розташовані спинами один до одного, а між ними був символічний ієрогліф — позначення горизонту. Згідно з трактуванням інших вчених, один лев зустрічав зі сходу сонце, що зійшло з підземного світу, а другий лев проводжав його увечері. У повсякденному житті древніх єгиптян єгипетський Бог Акер ще виконував функцію захисника і оберегу. Наприклад, давні вірували, що Акер захищає від зміїного укусу.
Ще єгипетський Бог Акер має знаменитих предків, які, у свою чергу, є предками самого верховного єгипетського Бога Ра. Місцем поклоніння Акеру вважалося місто Леонтополь, де давні також поклонялися Богам Тефнут і Шу.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Хеку — у космогонії Мемфіса і єгипетській міфології означає магічну силу і творчу енергію Бога-творця. Єгипетський Бог Хеку був Великим Магом. У його ролі іноді виступає Бог Сет або покійний, який зобов’язаний битися з ворогом Сонця.

Херішеф — давньо-єгипетський Бог, заступник Гермополя, почитався як один з богів родючості і води, заступник полювання і рибальства.

Хех (Хух) — абстрактне божество єгипетської міфології, що асоціювалося з постійністю часу і вічністю, уособлення нескінченності, безкрайнього простору.

Хнум — Бог-творець, що створює людину на гончарному диску, охоронець Ніла. Зображувався як людина із головою барана із спіральними рогами.

Єгипетський Бог Акер. Міфологія Давнього Єгипту

Повернутись на сторінку Міфи Давнього Єгипту. Міфологія Давнього Єгипту