Твір на тему Зображення краси природи в ліриці С. Єсеніна, 8 клас, зарубіжна література

  Твір на тему Зображення краси природи в ліриці С. Єсеніна, 8 клас, зарубіжна література

  Здається, про красу природи так багато написано, що неможливо чимось здивувати читача. І все ж, коли читаєш вірші Єсеніна, розумієш: так ще ніхто не говорив.

  В тихий час, когда заря на крыше,
  Как котенок моет лапкой рот,
  Говор кроткий о тебе я слышу
  Водяных поющих с ветром сот.

  У його віршах живі картини природи: берізки й трави, коти, корови, птахи, що живуть поряд, сповнюючи душу теплом, а над усім цим — безкрає синє небо його батьківщини. Свого часу Єсенін писав: «Моя лирика жива одной большой любовью, любовью к родине». І саме це постійне відчуття батьківщини одухотворює численні картини природи. Це не просто картинки, хоч і виразні. За ними багаті емоції людини, яка через усе життя відчувала нерозривний зв’язок з рідною землею:

  Здравствуй, златое затишье
  С тенью березы в воде!
  Галочья стая на крыше
  Служит вечерню звезде.

  Може, тому С. Єсенін так гостро відчуває красу землі іншої. Так, у вірші «Село» він описує краєвиди України, де «в шелковых листьях тополя, а там все лес и все поле…» І ми відчуваємо захоплення краєвидами нашої батьківщини як щось природне. Земля всюди прекрасна. І люди скрізь люблять свою землю й природу, і це заслуговує на повагу. Такі думки викликає поезія С. Єсеніна, бо кожен відчуває, як любов’ю і теплом віє від його рядків.

  Вот оно глупое счастье
  С белыми окнами в сад!
  По пруду лебедем красным
  Плавает тихий закат.

  Мир і спокій у віршах, що змальовують картини природи. Так буває лише тоді, коли людина досягає гармонії з природою, зі світом. Так у віршах С. Єсеніна природа оживає любов’ю до життя у всій його безмежності. Природа постає не тільки у пейзажних картинках окремих куточків мальовничої батьківщини, але й у побутових подробицях. Природа — то частина життя людини, її середовище, її дім. А людина — частина природи.

  Гармонія поета з природою відчувається у кожному вірші. І тому його поезії викликають захоплення і довіру:

  Если крикнет рать святая:
  «Кинь ты Русь, живи в раю!»,
  Я скажу: «Не надо рая,
  Дайте родину мою».

  Отже, лірика Єсеніна не тільки змальовує краєвиди його батьківщини, але й ненав’язливо прищеплює думку про те, що картини природи навіки пов’язані у нашій свідомості з почуттям батьківщини. Поезія С. Єсеніна вчить любити все живе на землі, вчить любити батьківщину.

  Твір на тему Зображення краси природи в ліриці С. Єсеніна, 8 клас, зарубіжна література

  Повернутися на сторінку Зарубіжна література

  раса природи в ліриці С. Єсеніна

  2. Зображення краси природи в ліриці С. Єсеніна

  3. Аналіз віршу С. Єсеніна «Відгомоніла золота діброва»

  4. Моє сприйняття поезії С. Єсеніна

  Комментарии закрыты.