Твір на тему Зі ставлення людини до поезії Тютчева і Фета можна зробити висновок про її художній смак. Чи згодні ви з цим твердженням?, 10 клас, зарубіжна література

  Твір на тему Зі ставлення людини до поезії Тютчева і Фета можна зробити висновок про її художній смак. Чи згодні ви з цим твердженням?, 10 клас, зарубіжна література

  У кожного аматора поезії є свої кумири. І зовсім необов’язково, щоб ними були Тютчев і Фет. Кожен шукає у віршах своє: близькі і зрозумілі думки, яскраві образи, несподівані метафори, свої ритми й інтонації. Хтось любить перечитувати Пушкіна і не припиняє дивуватися вічній новизні і свіжості його віршів. Комусь до душі витончений Блок. Іншому ближче гіркі сповіді Цвєтаєвої або задушевна відвертість Єсеніна. Є свої шанувальники в сучасних поетів: Кінчева, Башлачова, Шевчука, Цоя. Але кожна людина, не позбавлена художнього смаку, погодиться з тим, що вірші Тютчева і Фета — зразок високої, справжньої поезії, з якої виросли різнобічні обдарування поетів XX століття, тому що їм було в кого вчитися поетичному погляду на світ, природу і людину, точному і ємкому слову, тонкому художньому смаку.

  У поезії Тютчева і Фета є все, що повинно бути в гарних віршах: глибина і ясність думки, досконалість форми, несподіванка і краса образу. Тютчев і Фет — поети, яким удалося знайти «поєднання прекрасного і вічного».

  Вічні теми любові, природи, життя і смерті в кожного поета одержали свій новий розвиток, неповторне звучання. Хто краще Фета зміг показати народження і розвиток почуття, від «боязкого подиху» до сплесків пристрасті, що переповнює? І все це без жодного дієслова, без жодного зайвого слова:

  Шепот, робкое дыханье,
  Трели соловья,
  Серебро и колыханье
  Сонного ручья,
  Сад ночной,
  Ночные тени, тени без конца,
  Ряд волшебных изменений
  Милого лица…

  А Тютчев у декількох рядках вивів свою «формулу» любові:

  Любовь, любовь — гласит преданье —
  Союз души с душой родной —
  Их единенье, сочетанье,
  И роковое их слиянье,
  И… поединок роковой…

  Справжня поезія неможлива без уяви, без польоту фантазії, на які багаті вірші Тютчева і Фета. Візьмемо хоча б усім відоме тютчевське «Люблю грозу в начале мая…» Звичайне природне явище наприкінці вірша дуже природно переходить у незвичайну, але переконливу картину, в яку важко не повірити: весняна гроза — лише жарт богів, у яких теж свої турботи і свої вдачі:

  Ты скажешь: ветреная Геба,
  Кормя Зевесова орла,
  Громокипящий кубок с неба,
  Смеясь, на землю пролила.

  І відразу висвітлюються невидимі нитки, що зв’язують у єдине ціле усю світобудову: і небо, і землю, і людей, і богів, і прозаїчний дощ, і високу поезію.

  Читаючи Тютчева і Фета, ми заражаємося їхнім життєлюбством і спокійною мудрістю, їхнім настроєм і сприйняттям світу, і починаємо вірити, що

  Все пошлое и ложное
  Ушло так далеко.
  Все мило-невозможное
  Так близко и легко

  Не так уже мало для поетичного слова. Але, щоб навчитися його чути, треба, справді, мати непоганий художній смак.

  Твір на тему Зі ставлення людини до поезії Тютчева і Фета можна зробити висновок про її художній смак. Чи згодні ви з цим твердженням?, 10 клас, зарубіжна література

  Повернутися на сторінку Зарубіжна література

  1. Зі ставлення людини до поезії Тютчева і Фета можна зробити висновок про її художній смак. Чи згодні ви з цим твердженням?

  2. Людина і природа у поезії Ф. Тютчева

  3. Основні мотиви вірша Тютчева «Silentium». Аналіз твору

  4. Поетична музика віршів Ф. Тютчева про весну («Весняна гроза», «Весняні води»)

  5. Схожість і відмінність у поглядах на поезію Тютчева і Фета. Як я розумію поезію

  6. Темрява і світло в поезії Ф. І. Тютчева

  Комментарии закрыты.