Твір на тему Життя у середньовічній Англії (за романом В. Скотта «Айвенго»), 7 клас, зарубіжна література

Твір на тему Життя у середньовічній Англії (за романом В. Скотта «Айвенго»), 7 клас, зарубіжна література

Англійський письменник В. Скотт народився у Шотландії і ще з дитинства захоплювався минулим своєї вітчизни, легендами й народними переказами про військові подвиги та жорстоку родову помсту, кривавий розбрат.

Починаючи писати кожний роман, письменник старанно й уважно вивчав історичні документи, пам’ятки, костюми й звичаї, бо вважав, що для створення справжнього історичного твору потрібна насамперед точність і правдивість. Одним із найкращих його історичних романів є «Айвенго», створений 1820 року.

Твір переносить нас у середньовічну Англію. Дія роману припадає на 1194 рік і пов’язана з поверненням в Англію після тривалої відсутності короля Річарда І, названого Левовим Серцем. Англія як держава на той час лише починала формуватися. Королю Річарду довелося вести боротьбу з братом Джоном, який намагався захопити владу, стати королем Англії, а також з феодалами, норманськими баронами, що хотіли зберегти свою незалежність від королівської влади, а також свої привілеї. Саме такий політичний конфлікт роману. Проте ускладнений він ще й національним конфліктом, оскільки корінне населення країни — сакси — ще й тепер, коли минуло вже понад сто років з того часу, як їхню країну підкорили нормани, не можуть примиритися з володарюванням чужоземців. І, врешті-решт, у романі яскраво представлені низи тогочасного суспільства: доведені до повного розорення утисками й поборами селяни, які перетворилися на розбійників, що ведуть боротьбу з гнобителями; а також феодали, королі, полководці.

Зі сторінок роману постає Англія, охоплена одночасно національним розбратом, політичними міжусобицями й соціальним протестом простих трудівників. Країна, у якій ще немає ні єдиної нації, ні єдиної спільної мови, ані міцної державної системи. Міцною цивілізованою державою Англії ще тільки доведеться стати.

У романі автор подає реально існуючі історичні персонажі (Річард Левове Серце, принц Джон) з вигаданими героями, яких письменник змалював з особливою теплотою і любов’ю. Ми не можемо не захоплюватися чесним, мужнім, шляхетним лицарем Айвенго, красою, ніжністю й вірністю леді Ровени, розумною й гарною, сповненою людської гідності Ребеккою. Приваблює нас і гордий Седрик Ротервудський, що не залишає надії скинути чужоземну владу й відродити колишню могутність саксів.

Разом із тим авторові прекрасно вдалося показати негативних персонажів роману, наприклад норманських баронів. Це пихаті, нахабні люди, для яких не існують ні закони, ні мораль, особливо у тих випадках, коли йдеться про задоволення їхніх особистих вигод. Але найкраще, мабуть, письменнику вдалося зобразити образ лицаря ордену храмовників Бріана де Буагельберга. Це честолюбна людина, що прагне влади. Для нього і релігія, і лицарський орден, і люди — лише засоби для досягнення особистої мети. Він навіть любити по-людськи не вміє: кохану дівчину, Ребекку, ледве не доводить до загибелі.

Особливо яскраво змалював В. Скотт у своєму романі короля Річарда Левове Серце. Він сміливий, мужній, відчайдушний, справжній лицар. Чудово почуває себе у будь-якому оточенні: чи спілкується з простим народом, чи з особами з вищого суспільства. У романі він виступає як виразник інтересів не лише феодальних баронів-норманів, а й корінного населення Англії — саксів, найголовніше — народу. Проте, йдучи за історичною правдою, письменник зауважує, що Річард здійснював «блискучі, але непотрібні подвиги». Слава мужнього воїна була для нього дорожчою за славу мудрого правителя, тому він і не здійснив «ніяких плодотворних діянь». Такий у трактуванні Скотта образ короля Річарда Левове Серце.

Автор роману дає читачеві зрозуміти, що життя окремих людей — це лише частка загального народного життя.

«Коли ми читаємо історичний роман Вальтера Скотта, то ми ніби стаємо сучасниками епохи, громадянами країни, у якій відбувається дія роману», — писав В. Г. Бєлінський. Із цими словами критика важко не погодитися.

В. Скотт побачив в історії рух, боротьбу, перемогу прогресивних сил, що й вдалося йому яскраво й правдиво зобразити у своєму романі «Айвенго».

Твір на тему Життя у середньовічній Англії (за романом В. Скотта «Айвенго»), 7 клас, зарубіжна література

Повернутися на сторінку Зарубіжна література

1. Втілення найкращих лицарських чеснот у образі Айвенго. Характеристика образу Айвенго

2. Життя у середньовічній Англії (за романом В. Скотта «Айвенго»)

3. Зображення головного героя у романі В. Скотта «Айвенго». Характеристика образу Айвенго

4. Історія Англії очима видатного романіста В. Скотта (за романом «Айвенго»)

5. Особливість сюжету в романі Вальтера Скотта «Айвенго». Аналіз твору

6. Порівняльна характеристика Айвенго і Річарда Левове Серце (за романом В. Скотта «Айвенго»)

7. Порівняльна характеристика Ровени та Ребекки (за романом В. Скотта «Айвенго»)

8. Пригоди, лицарі, пригоди… (за романом Вальтера Скотта «Айвенго»)

9. Пригодницькі інтриги в романі Вальтера Скотта «Айвенго». Аналіз твору

10. Чим мені спобався або не сподобався роман Вальтера Скотта «Айвенго»