Твір на тему Який міф мені найбільше подобається, 5 клас, зарубіжна література

Твір на тему Який міф мені найбільше подобається, 5 клас, зарубіжна література

Могутній титан Прометей викрав з Олімпу священний вогонь, щоб дати його людям. Він зробив людство незалежним від богів. Прометей навчив людей писати, рахувати, різним ремеслам, познайомив їх з металами. Раніше люди боялися морської стихії, а титан навчив їх будувати кораблі. Люди стали осягати мистецтво лікування. Прометей руйнував віру людей у божество взагалі. За це громовержець Зевс і вирішив його покарати.

Прометея прикували до скелі. Його нещадно палило сонце, поливав дощ. Але на цьому страждання титана не скінчилися. Щодня величезний орел усідався на груди Прометею і дзьобав його печінку. Наситившись, орел летів. За ніч рани гоїлися, але вранці страждання відновлювалися.

Чому титан Прометей не схилив гордої голови перед могутнім Зевсом? Громовержець міг простити Прометею за умови, що той відкриє таємницю, як Зевсу уберегтися від злої долі (для цього громовержець не повинний брати за дружину морську богиню Фетиду. Від цього шлюбу народиться син, який уб’є батька). Прометей усе-таки застеріг Зевса від невірного кроку, і вони помирилися. Геракл, найсильніший з людей, убив орла, що мучив Прометея, розбив пута Прометея, і титан став вільний. Скінчилися його страждання.

Міф про Прометея мені подобається тим, що зло не змогло перемогти, перемогу отримують добро і справедливість.

Я захоплююся мужністю Прометея — він зробив людство незалежним від богів, подарував людям вогонь, уселив їм віру в себе.

Твір на тему Який міф мені найбільше подобається, 5 клас, зарубіжна література

Повернутися на сторінку Зарубіжна література

1. Міф про Дедала та Ікара. Скорочений виклад

2. Міф про Прометея і його місце серед інших

3. Хто такий був Нарцис? Характеристика образу Нарциса

4. Який міф мені найбільше подобається