Твір на тему Я люблю читати науково-фантастичні твори, 7 клас, зарубіжна література

Твір на тему Я люблю читати науково-фантастичні твори, 7 клас, зарубіжна література

Серед великої кількості художніх творів значне місце посідають науково-фантастичні твори. Я дуже люблю читати їх, бо в них розповідається про найзаповітніші мрії людини, найсміливіші її бажання, світ зображений більш досконалим, гуманним. У них я прочитала про дивовижні відкриття, можливості підкорення людиною природи, побачила картини майбутнього, відчула досконалість людського розуму. Читання науково-фантастичних творів дало дуже багато для мого розумового розвитку, творчої фантазії.

Фантастика — це мрії про те, чого, як правило, на даний момент немає. Але в основі науково-технічного прогресу лежать, можливо, ті самі фантастичні ідеї, початок яких сягає у сиву давнину — казки.

Ми не раз чули у народних казках про чоботи-скороходи, чарівне дзеркальце, килим-літак, піч, на якій можна пересуватися. Нам здавалося це таємничим, дивним, чарівним і навіть нездійсненним. Але зараз ми знаємо, що це прообрази сучасних видів транспорту — автомобіля, літака, підземних і наземних видів транспорту. Не дивує нас і телевізор, телефон, комп’ютер, надзвукові літаки і космічні ракети, міжпланетні станції. Дійсність перевищила навіть найсміливіші фантастичні мрії. Фантастика — це більш досконала форма мрії людини, ніж казка. Вона спирається на технічне рішення вигаданої мрії, пропонує шляхи її здійснення.

У першій половині XIX століття у світовій літературі з’явився цілий напрям — наукова фантастика. Автором всесвітньо відомих «романів науки» «Капітан Немо», «2000 льє під водою» був Жуль Верн. Науково-фантастичні твори писав і А. Конан Дойл: «Голубий карбункул», «Загублений світ», «Отруєний пояс» та інші.

Усьому світові широко відомий як письменник-фантаст Г. Веллс, який ще на початку минулого століття зумів передбачити великі майбутні відкриття, пов’язані з освоєнням космосу, визначну роль авіації, а також стверджував відповідальність учених за свої відкриття: вони мають застосовуватися лише на користь людині. Велику популярність мають такі його твори, як «Перші люди на Місяці», «Війна світів», «Машина часу», «Людина-невидимка» тощо.

Письменники-фантасти активно впливали на розум людини, стверджували передові ідеї. В основі майже всіх їх творів лежало наукове відкриття. Г. Веллса, наприклад, називали піонером наукової фантастики, яка набула поширення у XX столітті. У той же час наукові прогнози Веллса, які здавалися у свій час фантастичними, стали сьогодні реальністю, особливо у зв’язку з виходом людини у відкритий космос та освоєнням космічного простору. Відомий також твір американського письменника-фантаста Р. Бредбері «450° за Фаренгейтом».

А в наш час у нашому рідному місті Харкові існує науково-дослідний Інститут низьких температур, наукові відкриття якого відомі всьому світові.

Отже, науково-фантастичні твори є не тільки цікавими, а й корисними для формування інтелекту людини та її характеру. І я всім раджу їх читати.

Твір на тему Я люблю читати науково-фантастичні твори, 7 клас, зарубіжна література

Повернутися на сторінку Зарубіжна література

1. Дивосвіт в оповіданні Герберта Веллса «Чарівна крамниця»

2. Моє сприйняття оповідання Г. Веллса «Чарівна крамниця»

3. Радість по-дитячому дивитися на світ… (За оповіданням Г. Веллса «Чарівна крамниця»)

4. Світ в уявленні дитини (за оповіданням Герберта Веллса «Чарівна крамниця»)

5. Я люблю читати науково-фантастичні твори