Твір на тему Хотів би жити на свободі — серед гір… (за поезією Джорджа Байрона), зарубіжна література

Твір на тему Хотів би жити на свободі — серед гір… (за поезією Джорджа Байрона), зарубіжна література

Так написав великий англійський поет Джордж Байрон. Аристократ за походженням, успадкував титул лорда. Закінчив аристократичну школу, Кембриджський університет. Це був великий трудівник духу, знав безліч мов, залишив велику літературну спадщину. Цікаво, що батьківщиною поета була Шотландія, країна такої ж романтичної, героїчної історії, як і Україна. І дійсно, у XIX столітті, коли жив поет, ці країни — далека Шотландія і наша Україна дійсно були овіяні романтичною славою. Не випадково і геній російської літератури О. С. Пушкін, і англієць Байрон звертаються до образу Мазепи — славетного українського гетьмана.

Забезпечене і спокійне життя Байрон, який успадкував бунтівний дух своїх шотландських предків, проміняв на визвольну боротьбу грецького народу проти турецького поневолення. За легендою Байрон наказав своє серце поховати у Греції.

Такого ж бунтівного духу сповнена і його поезія «Хотів би жити знов у горах…» Поет був романтиком, тож і вабили його «темні урвища і хребти», «пустка дика й хмура», «небо грозове». Саме дика, незаймана природа, грізна і велична у своїй первозданності, вабить ліричного героя. Він ладен проміняти вищий світ, де людина не може лишатися собою, а вимушена лукавити, брехати, пристосовуватися, на життя наодинці з природою, де виявляються кращі риси людини, відбувається перевірка на міцність. Саме «грозове небо», яке завжди є фоном бунтівних, неспокійних натур, вабить його. А його ідеалом є орел — він не боїться сонця й літає вище за всіх птахів. Для поета це — висота духу, необтяженого земними клопотами і наділеного «незлобним серцем».

Твір на тему Хотів би жити на свободі — серед гір… (за поезією Джорджа Байрона), зарубіжна література

Повернутися на сторінку Зарубіжна література

1. Ліричний герой Джорджа Байрона. Аналіз твору «Паломництво Чайльд Гарольда»

2. Образ Чайльд Гарольда як утілення байронічного героя (за твором Байрона «Паломництво Чайльд Гарольда»)

3. Оспівування визвольної боротьби у поемі Джорджа Байрона «Паломництво Чайльд Гарольда». Аналіз твору

4. Провідні мотиви творчості Байрона. Аналіз творчості

5. Романтичний герой Дж. Байрона. Характеристика образу (за поемою «Паломництво Чайльд Гарольда»)

6. Хотів би жити на свободі — серед гір… (за поезією Джорджа Байрона)