Твір на тему Василь Тьоркін — узагальнений образ солдата-визволителя (за поемою О. Твардовського «Василь Тьоркін»), 11 клас, зарубіжна література

  Твір на тему Василь Тьоркін — узагальнений образ солдата-визволителя (за поемою О. Твардовського «Василь Тьоркін»), 11 клас, зарубіжна література

  В бой, вперед, в огонь кромешный
  Он идет, святой и грешный,
  Русский чудо-человек!
  О. Твардовський

  Поему «Василь Тьоркін» О. Твардовський писав протягом усієї війни — з 1941 по 1945 рік. Не випадково ця «книга про бійця» стала здобутком, що справедливо називають «правдивим літописом війни», в якому осмислюється героїчний подвиг народу. Образ головного героя був близький і зрозумілий читачу, тому що в ньому втілилися головні риси російського народного характеру. Читачі відразу визнали Васю Тьоркіна своїм. Після виходу друком у і942 році перших восьми глав, що розповідають про фронтову біографію героя, Твардовський, який вважав поему завершеною, був змушений продовжити її: з усіх фронтів йому надходили читацькі листи з проханням розповісти про подальшу долю Тьоркіна.

  У поемі знайшли відображення головні етапи Великої Вітчизняної війни, починаючи з перших її днів до повної перемоги над ворогом:

  Эти строки и страницы —
  Дней и верст особый счет,
  Как от западной границы
  До своей родной столицы
  И от той родной столицы
  Вспять до западной границы,
  А от западной границы
  Вплоть до вражеской столицы
  Мы свой делали поход.

  Розповідати про війну завжди непросто, як непросто говорити правду. Але поет вибрав саме правду — «прямо в душу бьющую», якою б не була вона гіркою.

  Поет зумів, не прикрашаючи, але і не «приземляючи» героя, втілити в ньому найголовніші якості російського народу: патріотизм, усвідомлення відповідальності за долю Батьківщини, готовність до подвигу, любов до праці. Вася Тьоркін показаний на привалі й у селянській хаті, в окопі і в російській лазні, він героїчно перепливає крижані ріки, він мріє про нагороди. Але завжди це упізнавана людина, така, яких багато. Завдяки от таким простим солдатам-піхотинцям, що не шкодували себе, країна і перемогла фашизм. І в той же час у Тьоркіні є щось від казкових, билинних російських богатирів, які завжди виходять сухими з води, завжди здобувають перемогу. У поемі немає пишних фраз, якихось незвичайних учинків. Війна — це кров, біль, втрати. Але в тому і є сила людини, що вона може витримати всі лиха і страждання, вистояти серед цих негод.

  У будь-якій ситуації Василь Тьоркін залишається людиною, зберігає в собі добро. Його ніколи не залишає гумор, навіть у найвідповідальніші моменти.

  Не зарвемся, так прорвемся,
  Живы будем — не помрем, —

  говорить він, зовсім не збираючися віддавати своє життя даремно. Багато читачів сприйняли Тьоркіна як реальну особу. Сам Твардовський пише, що такий, як Тьоркін,

  В каждой роте есть всегда,
  Да и в каждом взводе.

  Безжурний герой поеми веде нас за собою від Підмосков’я до Берліна. І завжди він сповнений сил, оптимізму і готовий виконати будь-яке завдання:

  В бой, вперед, в огонь кромешный
  Он идет, святой и грешный,
  Русский чудо-человек.

  «Книга про бійця» закінчується розповіддю про наші перемоги, гімном солдату, який пройшов усю цю страшну війну. «Василь Тьоркін» — поема про наш народ, що відстояв свою волю і незалежність і врятував людство від фашистського рабства.

  Твір на тему Василь Тьоркін — узагальнений образ солдата-визволителя (за поемою О. Твардовського «Василь Тьоркін»), 11 клас, зарубіжна література

  Повернутися на сторінку Зарубіжна література

  1. Антивоєнні мотиви в літературі ХХ століття

  2. Василь Тьоркін — мій герой

  3. Василь Тьоркін — узагальнений образ солдата-визволителя (за поемою О. Твардовського «Василь Тьоркін»)

  4. Війна у творчості Твардовського (за творами О. Т. Твардовського)

  5. Вірш О. Твардовського «Я убитий піді Ржевом». Аналіз вірша

  6. Життя і творчість Олександра Твардовського. Аналіз творчості і творів Олександра Твардовського

  Комментарии закрыты.