Твір на тему Василь Тьоркін — мій герой, 11 клас, зарубіжна література

  Твір на тему Василь Тьоркін — мій герой, 11 клас, зарубіжна література

  У книги О. Твардовського «Василь Тьоркін» дивна і щаслива доля. Герой цієї поеми Василь Тьоркін знайомий буквально усім, сприймається як реально існуюча людина.

  Простий солдат Василь Тьоркін — це збірний образ Воїна. У ньому втілені кращі риси народу, що особливо проявилися в роки тяжких випробувань: мужність, героїзм, кмітливість, спритність, скромність, оптимізм.

  Любов до Батьківщини — одна з головних рис характеру Тьоркіна. Він любив свій край і розумів, що люди його покоління відповідають за нього і перед предками, і перед нащадками:

  Нынче мы в ответе
  За Россию, за народ
  И за все на свете.

  Характер Тьоркіна розкривається в різноманітних ситуаціях: під час бою, на привалі, під жорстоким артилерійським обстрілом і в бесіді з мирними жителями:

  То серьезный, то потешный —
  Нипочем, что дождь, что снег —
  В бой, вперед, в огонь кромешный
  Он идет, святой и грешный,
  Русский чудо-человек.

  Героїзм Тьоркіна начисто позбавлений якої-небудь пози. Цей героїзм виростає з розуміння правоти того, за що він бореться:

  Бой идет святой и правый,
  Смертный бой не ради славы —
  Ради жизни на земле.

  Тьоркін — чуйна і тонка натура, здатна приймати близько до серця чужі радощі і прикрощі. Тому він і став у роки війни не тільки улюбленим солдатським співрозмовником, але і своєрідною народною совістю. Мені подобаються в Тьоркіні його гумор, його жартівлива, із приповідками, народна мова. Вона містить багато виразів: «дати життя», «як по нотах», «кишка кишці дулю показує».

  Твардовський розповів нам про фронтове життя рядового бійця (недарма поема має підзаголовок «Книга про бійця»). Спочатку — втрати і відступи, потім — наступальні бої. Під кінець ми бачимо Васю Тьоркіна що прямує на Захід:

  Праздник близок — мать-Россия,
  Оберни на Запад взгляд:
  Далеко ушел Василий,
  Вася Тёркин, твой, солдат.

  Твардовський надрукував перші розділи своєї поеми в 1942 році, у страшний для всієї країни рік. Він провів свого героя через найважчі випробування до самої Перемоги. Василь Тьоркін став символом усього воюючого народу. Читачі не хотіли вірити, що він — вигадана особа. Вони засипали Твардовського листами з проханнями написати продовження «Тьоркіна» і самі вигадували продовження («Тьоркін на цілині», «Тьоркін на БАМі» тощо.). їм не хотілося розставатися з героєм, так само, як не хотілося цього робити і мені. Твардовський написав потім поему-казку «Тьоркін на тому світі», але я не можу уявити свого улюбленого героя мертвим. Він для мене живий.

  Твір на тему Василь Тьоркін — мій герой, 11 клас, зарубіжна література

  Повернутися на сторінку Зарубіжна література

  1. Антивоєнні мотиви в літературі ХХ століття

  2. Василь Тьоркін — мій герой

  3. Василь Тьоркін — узагальнений образ солдата-визволителя (за поемою О. Твардовського «Василь Тьоркін»)

  4. Війна у творчості Твардовського (за творами О. Т. Твардовського)

  5. Вірш О. Твардовського «Я убитий піді Ржевом». Аналіз вірша

  6. Життя і творчість Олександра Твардовського. Аналіз творчості і творів Олександра Твардовського

  Комментарии закрыты.