Твір на тему Василь Тьоркін — мій герой, 11 клас, зарубіжна література

Твір на тему Василь Тьоркін — мій герой, 11 клас, зарубіжна література

У книги О. Твардовського «Василь Тьоркін» дивна і щаслива доля. Герой цієї поеми Василь Тьоркін знайомий буквально усім, сприймається як реально існуюча людина.

Простий солдат Василь Тьоркін — це збірний образ Воїна. У ньому втілені кращі риси народу, що особливо проявилися в роки тяжких випробувань: мужність, героїзм, кмітливість, спритність, скромність, оптимізм.

Любов до Батьківщини — одна з головних рис характеру Тьоркіна. Він любив свій край і розумів, що люди його покоління відповідають за нього і перед предками, і перед нащадками:

Нынче мы в ответе
За Россию, за народ
И за все на свете.

Характер Тьоркіна розкривається в різноманітних ситуаціях: під час бою, на привалі, під жорстоким артилерійським обстрілом і в бесіді з мирними жителями:

То серьезный, то потешный —
Нипочем, что дождь, что снег —
В бой, вперед, в огонь кромешный
Он идет, святой и грешный,
Русский чудо-человек.

Героїзм Тьоркіна начисто позбавлений якої-небудь пози. Цей героїзм виростає з розуміння правоти того, за що він бореться:

Бой идет святой и правый,
Смертный бой не ради славы —
Ради жизни на земле.

Тьоркін — чуйна і тонка натура, здатна приймати близько до серця чужі радощі і прикрощі. Тому він і став у роки війни не тільки улюбленим солдатським співрозмовником, але і своєрідною народною совістю. Мені подобаються в Тьоркіні його гумор, його жартівлива, із приповідками, народна мова. Вона містить багато виразів: «дати життя», «як по нотах», «кишка кишці дулю показує».

Твардовський розповів нам про фронтове життя рядового бійця (недарма поема має підзаголовок «Книга про бійця»). Спочатку — втрати і відступи, потім — наступальні бої. Під кінець ми бачимо Васю Тьоркіна що прямує на Захід:

Праздник близок — мать-Россия,
Оберни на Запад взгляд:
Далеко ушел Василий,
Вася Тёркин, твой, солдат.

Твардовський надрукував перші розділи своєї поеми в 1942 році, у страшний для всієї країни рік. Він провів свого героя через найважчі випробування до самої Перемоги. Василь Тьоркін став символом усього воюючого народу. Читачі не хотіли вірити, що він — вигадана особа. Вони засипали Твардовського листами з проханнями написати продовження «Тьоркіна» і самі вигадували продовження («Тьоркін на цілині», «Тьоркін на БАМі» тощо.). їм не хотілося розставатися з героєм, так само, як не хотілося цього робити і мені. Твардовський написав потім поему-казку «Тьоркін на тому світі», але я не можу уявити свого улюбленого героя мертвим. Він для мене живий.

Твір на тему Василь Тьоркін — мій герой, 11 клас, зарубіжна література

Повернутися на сторінку Зарубіжна література

1. Антивоєнні мотиви в літературі ХХ століття

2. Василь Тьоркін — мій герой

3. Василь Тьоркін — узагальнений образ солдата-визволителя (за поемою О. Твардовського «Василь Тьоркін»)

4. Війна у творчості Твардовського (за творами О. Т. Твардовського)

5. Вірш О. Твардовського «Я убитий піді Ржевом». Аналіз вірша

6. Життя і творчість Олександра Твардовського. Аналіз творчості і творів Олександра Твардовського