Твір на тему Тема кохання в романі О. Вайльда «Портрет Доріана Грея», 10 клас, зарубіжна література

Твір на тему Тема кохання в романі О. Вайльда «Портрет Доріана Грея», 10 клас, зарубіжна література

На любові тримається весь світ.
Ф. Шиллер

Кохання! Велике, найпрекрасніше почуття, що його дано людині. В ім’я кохання здійснюється все найкраще, найвагоміше на землі: будуються міста, долаються найвищі гірські вершили, з’являються прекрасні, неповторні витвори мистецтва, відкриваються нові материки, зірки і планети, наукові відкриття і винаходи, здійснюються найвеличніші подвиги.

Кохання, якщо воно справжнє, підносить людину, робить її добрішою, розумнішою, благороднішою. Найкращі поети і письменники усього світу оспівують це прекрасне почуття у своїх творах. Немає, мабуть, жодного поета, який би не торкнувся у своїй творчості цієї теми.

Теми кохання торкається у своєму романі «Портрет Доріана Грея» і письменник О. Вайльд.

Молодий, гарний аристократ Доріан Грей — головний герой роману, будучи ше зовсім юним, закохується у молоду актрису Сибілу Вейн, спокійну й дуже привабливу, у якої «очі — сині озера, губи — пелюстки троянд». У маленькому провінціальному театрі вона грає ролі у великих шекспірівських трагедіях. Грає настільки захоплено й одухотворено, що сама ніби перевтілюється у героїнь своїх п’єс. Ця її талановита гра приваблювала серця вдячних глядачів і суворих критиків. Дівчина, створивши свій дивний, вигаданий світ, продовжувала жити в ньому. І тут, як із захмарних висот, прийшов до неї її прекрасний «чарівний принц» — Доріан Грей. її перше велике і прекрасне кохання. Доріан Грей, будучи ідеалістом по натурі, бачить у Сибілі живе втілення краси і пропонує їй одружитися з ним. Дівчина охоплена неймовірним щастям. Але коли на спектаклі, куди Доріан запросив своїх друзів — лорда Генрі й художника Безіла Холлуорда, Сибіла грала не кращим чином, бо вирішила надалі бути сама собою, ще й до того була переповнена своїм майбутнім особистим щастям, всі побачили в ній звичайну просту дівчину, навіть посередність. Спектакль не вдався. Друзі Доріана — кожен по-своєму, — заспокоюють його: співчуває добрий Безіл, лукаво всміхається лорд Генрі. А сам Доріан Грей — у відчаї. Він звик, щоб його оточувало тільки незвичайне, велике, прекрасне, талановите, що повинно викликати в оточення лише здивування, захоплення й заздрість. І ні в якому разі не співчуття. А тут така невдача! І Доріан у відчаї кидає Сибілі: «Ви убили моє кохання!» Але чи було це справжнім коханням? Кого чи що кохав Доріан Грей? Сибіл Вейн — молоду, ніжну, добру, красиву дівчину, чи її популярність?

У кожної людини можуть бути невдачі й успіхи, злети й падіння, і ніхто не застрахований від помилок. Але чи мав моральне право Доріан Грей кидати такий жорстокий докір дівчині, яка так щиро, самовіддано кохала його? До того ж вона була ще такою молодою й недосвідченою. Та справа в тому, що Доріан любив лише себе, і, будучи черствим егоїстом, не міг відчути ніжної, легко вразливої душі дівчини, і замість того, щоб заспокоїти, підтримати у важку хвилину, він ображає її й пориває стосунки. Отже, не дівчину Сибіл Вейн кохав Доріан Грей, а славу й популярність актриси, вигадану красу. ] хоч пізніше до нього прийде каяття (хоча запізніле), він захоче примиритися із Сибіл, навіть одружитися з нею, але це буде скоріше почуття обов’язку, а не щире каяття. Цього удару не змогла витримати Сибіл. Коли коханий покинув її, вона не бачила більше смислу у своєму житті й покінчила життя самогубством.

А що ж Доріан Грей? Не встигли ще Сибіл поховати, а він уже розважався: відвідував оперу, модні світські салони й радів тому, що покійна Сибіл нікому з рідних та знайомих не назвала його прізвища і тим самим ніяких неприємностей зі слідством у нього не може бути. Пройшло багато років. Доріан Грей неодноразово ще закохувався, але покохати по-справжньому так і не міг. Та ніхто його і не кохав так, як Сибіл, щиро й самовіддано. А втім, щоб покохати, треба мати душу — чисту, світлу, незаплямовану, чого якраз і бракувало Доріану Грею.

Твір на тему Тема кохання в романі О. Вайльда «Портрет Доріана Грея», 10 клас, зарубіжна література

Повернутися на сторінку Зарубіжна література

1. Вбивоство совісті чи вбивство себе? (за твором О. Вайльда «Портрет Доріана Грея»)

2. Відображення декадентської доби в особистості й долі О. Вайльда

3. Життя і творчість Оскара Вайльда. Аналіз творчості і творів Оскара Вайльда

4. Історія життя Доріана Грея. Характеристика образу (за романом О. Вайльда «Портрет Доріана Грея»)

5. Проблематика роману О. Вайльда «Портрет Доріана Грея»

6. Тема кохання в романі О. Вайльда «Портрет Доріана Грея»