Твір на тему Така різна поезія Маяковського…, 11 клас, зарубіжна література

Твір на тему Така різна поезія Маяковського…, 11 клас, зарубіжна література

І оглядатися на Маяковського нам, а може, і нашим онукам доведеться не назад, а вперед.
Марина Цветаєва

Двадцяте століття, століття суспільних протиріч, ламання старого, століття світових воєн і революцій. Це століття мало потребу у своєму поеті, що зміг би про нього розповісти як громадянин і поет. І тепер, коли XX століття вже увійшло в історію, розумієш, що можна назвати багато імен, але воно було б немислиме без В. Маяковського. З його натиском, з його вірою в події, що відбуваються, вмінням бачити і розуміти — хто ще міг бути уособленням століття? Права М. І. Цветаєва, що назвала В. Маяковського першим серед поетів того часу. Не беруся судити, чи виграє поезія, коли в ній поєднують політику і лірику, але Маяковський це зробив, і зробив геніально:

И только
боль моя
острей,
стою, огнем обвит,
на несгораемом костре
немыслимой любви.
(«Человек»)

У В. Маяковського своє місце в історії і, природно, у темі революції. Старше покоління знає поета як автора гасел і плакатів, «Левого марша», «Стихов о советском паспорте», вірша «Товаришу Нетте — пароходу и человеку», їм до душі його відкритість, захопленість побудовою нового суспільства. Але навряд чи вони задумувалися над тим, наскільки глибокий був поет у своїх прозріннях і сумнівах, як хотів бути зрозумілим!

Відразу після похорону Маяковського М. Цветава писала: «Боюся, що, незважаючи на народний похорон, на всю пошану йому, Росія дотепер не зрозуміла, хто їй був даний в особі Маяковського». Вдумаємося и рядки Маяковського:

Я хочу быть понят
моей страной.
А не буду понят,
что ж,
По родной стране
пройду стороной,
как проходит
косой дождь.

Це завершення вірша «Додому», яке не потрапило тоді на сторінки книг… Багато про що говорять ці рядки: про поета задиристого, сміливого, але в груди якого, за словами А. В. Луначарського, «було вкладено і билося гаряче, ніжне серце». Спробуємо почути, як стукало це велике людське серце:

Хорошо вам,
А мне
сквозь строй,
сквозь грохот.
как пронести любовь к живому?

Живе, тепле, людське Маяковський цінував понад усе на світі. У його віршах і поемах багато звірів, птахів, навіть у дощу він зумів роздивитися сторожко скошені очі, теплі дні післявоєнного світу порівнював зі щенятами з андерсенівських казок. Маяковський усе життя повставав проти кам’яної, чавунної величі монументів, не виносив їхньої пишності і мертвості. У віршах «Остання петербурзька казка» він з доброю усмішкою спостерігає за тужливим Мідним вершником, що назавжди закований у мідь і є в’язнем власного міста.

Маяковський — людина дивної здатності відчувати світ яскравим, таким, що вміє любити і ненавидіти:

Ненавижу всяческую мертвечину,
обожаю всяческую жизнь!

Один з перших віршів раннього Маяковського —

А вы
ноктюрн сыграть
могли бы
на флейте водосточных труб?

Як зрозуміти цей дивний і зухвалий вірш? Андрій Платонов запропонував свій варіант: «Він змушений був зіграти на тому інструменті, що був у нього «під руками»… Письменник вважає, що Маяковський передає страшний трагізм існування поета в оточенні нерозуміння. Прекрасне існує тільки в його уяві!.. Може, не варто ускладнювати Маяковського, адже він і так непростий. І не біда, якщо кожен зрозуміє його по-своєму.

Який чудовий вірш «Послухайте!»:

Если звезды зажигают,
значит, это кому-нибудь нужно,
значит, кто-то хочет, чтобы они были,
значит, кто-то называет эти плевочки
жемчужинами…

Як м’яко звучить звертання: «послухайте…» Якою ніжністю перейнятий вірш «Скрипка і трошки нервово», за яким на любимовській Таганні був поставлений цілий спектакль:

Знаете что, скрипка?
Мы ужасно похожи!
Я вот гоже
ору —
а доказать ничего не умею!
Давайте будем жить вместе!

А вірш «Дешевий розпродаж» змушує здригнутися від безвихідності життя:

Сегодня
в Петрограде…
ни за грош
продается драгоценная корона.
За человечье слово —
не правда ли, дешево?

Маяковський був закоханий у життя, про його оптимізм завжди говорять, а в його душевний біль просто не вірять, а він був:

Я одинок, как последний глаз,
у идущего к слепым человека.

Поет, люблячи людей, прагне перебороти розрив між людиною і людством, вивівши до великої правди людських почуттів. От як він писав про Людину:

Это я
сердце флагом поднял,
небывалое чудо XX века.

Маяковський дуже різний, не завжди той, якого презентувала офіційна точка зору, але завжди цікавий, чесний, різноманітний у виборі тем і для багатьох читачів великий поет часу. Вірші поета і сьогодні потрібні!

Твір на тему Така різна поезія Маяковського…, 11 клас, зарубіжна література

Повернутися на сторінку Зарубіжна література

1. Життя і творчість Володимира Маяковського. Аналіз творчості і творів Володимира Маяковського

2. Маяковський — поет-новатор. Аналіз творчості

3. Новаторство поезії Маяковського

4. Така різна поезія Маяковського…

5. Футуризм як творчий шлях Маяковського

6. Характеристика образу ліричного героя у вірші В. Маяковського «Лілечко!»

7. Хто для мене Маяковський…