Твір на тему Символічність назви повісті О. Гріна «Пурпурові вітрила», 7 клас, зарубіжна література

Твір на тему Символічність назви повісті О. Гріна «Пурпурові вітрила», 7 клас, зарубіжна література

«Коли фарби життя меркнуть, я беру Гріна. Відкриваю його на будь-якій сторінці, так навесні протирають скло в будинку. Усе стає світлим, яскравим, усе знову таємниче хвилює, як у дитинстві. Грін — один з небагатьох, кого варто мати в похідній аптечці проти ожиріння серця й втоми. З ним можна їхати в Арктику і на цілину, йти на побачення. Він поетичний, він мужній». Так виразив багатотвірну силу впливу Гріна на читача письменник Данило Гранін.

Думаючи про Олександра Гріна, ми насамперед згадуємо його повість-казку «Пурпурові вітрила». Ця казкова феєрія стала символом його творчості. Вона увібрала в себе все краще, що є в інших творах Гріна: красиву мрію і правдиву реальність, любов до людини і віру в її сили, надію на краще і любов до прекрасного.

Назва повісті багатозначна. Щоб вітрильне судно почало рухатися, його вітрила повинен наповнити вітер. А життя людини повинне бути наповнене глибоким змістом, тоді воно має сенс. Якщо життя нудне і безрадісне, змістом його стає мрія. Мрія може так і залишитися красивою нездійсненною казкою. Але може і здійснитися.

«Пурпурові вітрила» Гріна — символ мрії, що стала реальністю. Мрія Ассоль «ожила» тому, що дівчинка «уміла любити», як учив її батько, уміла «чекати всупереч усьому». І вона змогла зберегти свою віру в прекрасне, живучи серед людей, що «не вміли розповідати казки і співати пісні».

Пурпуровий колір шовку, обраний Греєм для вітрил «Секрету», став кольором радості і краси, якого так не вистачало в Каперні.

Білий вітрильник під пурпуровими вітрилами — символ любові й нового життя для Ассоль, яка дочекалася свого щастя.

«Пурпурові вітрила» Гріна — це ще ствердження правильного способу досягнення щастя: «робити чудеса своїми руками». Так вважав капітан Грей, який здійснив мрію незнайомої йому дівчини. Так думав матрос Лонгрен, який зробив колись іграшкову яхту з пурпуровими вітрилами, що принесла щастя його дочці.

Твір на тему Символічність назви повісті О. Гріна «Пурпурові вітрила», 7 клас, зарубіжна література

Повернутися на сторінку Зарубіжна література

1. Перемога справжнього кохання завдяки вірі і надії у повісті-казці Олександра Гріна «Пурпурові вітрила»

2. Романтична казка про любов (за повістю О. Гріна «Пурпурові вітрила»)

3. Символічність назви повісті О. Гріна «Пурпурові вітрила»

4. Співіснування романтичного й буденного у повісті О. С. Гріна «Пурпурові вітрила»