Твір на тему Щоб краса врятувала світ, слід врятувати красу (за новелою Рея Бредбері «Усмішка»), зарубіжна література

Твір на тему Щоб краса врятувала світ, слід врятувати красу (за новелою Рея Бредбері «Усмішка»), зарубіжна література

Є вічні шедеври образотворчого мистецтва, над якими не владний час, метушня політиків, для яких «минає славне і гучне». До таких творів належить неперевершена «Джоконда» Леонардо да Вінчі, незрівнянне втілення гуманістичного ідеалу жіночої краси.

Жодна картина світу не зазнала такої кількості підробок, нападів: її заливали фарбою, намагалися пошматувати, старанно замальовували куточки вуст, щоб убити незбагненну посмішку, таємницю якої уже кілька століть даремно намагаються розгадати мистецтвознавці. Саме посмішка Джоконди і стає «героєм» новели Рея Бредбері. Восени 2061 року уцілілі після атомних бомбардувань жителі великого міста відзначають свято — досить дивним, на наш погляд, способом: ламають і трощать усе, що чудом збереглося після катастрофи.

У цих «святкових» подіях бере участь, принаймні як свідок, хлопчик Том. Саме безпосередня, безхитрісна дитина у новелі і відчуває недоліки і недоречності світу дорослих, бо сама вона — символ майбутнього, зміни поколінь.

Том стає у чергу — власті дозволили кожному бажаючому плюнути на картину Леонардо да Вінчі «Джоконда». Нам може видатися, що це абсурд, перебільшення навіть для фантаста. Та давайте згадаємо потрощені стільці у нинішніх кінотеатрах, поламані ліфти, спалені поштові скриньки. І це роблять наші ровесники, такі, як Том у новелі «Усмішка». Натовп шматує картину на клапті, втоптує у багнюку, ламає раму. Жахливе і страшне видовище. Та письменник лишає нам промінчик надії — саме до рук Тома потрапляє шматочок полотна з посмішкою Джоконди.

Є відомий вираз: «Краса врятує світ». Але для початку треба, щоб світ врятував красу. І, як нам здається, символічним є те, що до рук Тома потрапляє саме шматочок із Усмішкою, а не губами, небом чи руками Джоконди. До речі, слово «усмішка» написано з великої літери, що перетворює її на образ-символ Мистецтва, Краси, Духовності: «…Світ став, осяяний місяцем. А на його долоні лежала посмішка». Отже, ми маємо зрозуміти, що світ врятував красу. Тепер краса має врятувати світ.

Твір на тему Щоб краса врятувала світ, слід врятувати красу (за новелою Рея Бредбері «Усмішка»), зарубіжна література

Повернутися на сторінку Зарубіжна література

1. Життя і творчість Рея Дугласа Бредбері. Аналіз творчості і творів Рея Дугласа Бредбері

2. Краса врятує світ, якщо світ врятує красу (за новелою Р. Бредбері «Усмішка»)

3. Краса, яка зможе врятувати світ (за новелою Р. Бредбері «Посмішка»)

4. Мрія про перемогу гуманізму у новелі Рея Бредбері «Усмішка»

5. Розчарування Рея Бредбері в технічній цивілізації

6. Щоб краса врятувала світ, слід врятувати красу (за новелою Рея Бредбері «Усмішка»)