Твір на тему Що висміяв у комедії «Міщанин-шляхтич» Мольєр?, 9 клас, зарубіжна література

  Твір на тему Що висміяв у комедії «Міщанин-шляхтич» Мольєр?, 9 клас, зарубіжна література

  Мольєр (Жан-Батіст Поклен) — драматург, поет, актор — створив чудові п’єси, що дотепер не сходять зі сцен багатьох театрів світу: «Тартюф», «Дон Жуан», «Мізантроп». І однією з найкращих, найяскравіших його комедій є «Міщанин-шляхтич», де автор намалював сатиричний образ буржуа.

  Перед нами міщанин Журден — головний герой п’єси, що намагається з міщанина раптом перетворитися на дворянина, шляхтича. Йому здається, що для цього в нього є головне — гроші. Є гроші, але немає елементарної освіти, пристойних манер, і головне — немає розуму, він безпросвітно дурний. На старості років Журден надумав вивчати філософію (тут він робить велике «відкриття»: виявляється, він розмовляє прозою!), займатися музикою, танцями, фехтуванням. Він усерйоз вважає, що, здобувши деякі знання і маючи гроші, можна посісти місце в колі знатних дворян. Він оточує себе слугами і вчителями, що вимагають високу платню за роботу, але не виконують і не думають виконувати її. Та й «шляхетні» науки якось не укладаються в голові дурного міщанина. Його дружина намагається звернутися до розсудливості свого чоловіка і просить припинити незліченні витрати, але той нічого й чути не бажає. Прагне навести на розум свого пана і служниця Ніколь, і при цьому видно, наскільки бідна неосвічена дівчина розумніша за свого хазяїна.

  Журден такий дурний, що навіть комічну присвяту в «мамамуші» сприймає всерйоз. Здавалося б, бажання Журдена набратися розуму гідне поваги. Але який же смішний він, коли хоче зробити це за кілька днів!

  Мольєр глузує з безмежної тупості Журдена. І на прикладі міщанина зайвий раз показує, наскільки низькою і неотесаною може бути навіть багата людина, яка вважає, що за гроші можна купити розум. Але сміється великий драматург не з конкретної людини. Він висміює прагнення наслідувати якісь зовнішні ознаки вищого соціального стану, не змінюючись внутрішньо. Головне не в титулі, не в костюмі — стверджує Мольєр. Честь і достоїнство, розум і освіченість не купуються.

  Твір на тему Що висміяв у комедії «Міщанин-шляхтич» Мольєр?, 9 клас, зарубіжна література

  Повернутися на сторінку Зарубіжна література

  1. Висока трагедія як провідний жанр літератури класицизму

  2. Жан-Батіст Мольєр і його «Міщанин-шляхтич». Аналіз творчості і твору

  3. Живучість образу Журдена. Характеристика образу (за трагедією Мольєра «Міщанин-шляхтич»)

  4. Життя та доля Мольєра. Аналіз творчості

  5. Засудження Жаном Батістом Мольєром пихи і марнославства в образах комедії «Міщанин-шляхтич»

  6. Над чим сміється Мольєр у комедії «Міщанин-шляхтич»?

  7. Основна проблематика комедії Мольєра «Міщанин-шляхтич». Аналіз твору

  8. Проблематика та художні особливості комедії Мольєра «Міщанин-шляхтич»

  9. Учителі пана Журдена. Якими я їх бачу? (за комедією Мольєра «Міщанин-шляхтич»)

  10. Художня своєрідність класицистичної драми

  11. Що висміює Мольєр? (за комедією «Міщанин-шляхтич»)

  12. Що висміяв у комедії «Міщанин-шляхтич» Мольєр?

  Комментарии закрыты.