Твір на тему Що приваблює мене в Робінзоні Крузо? Характеристика образу Робінзона Крузо (за твором Даніеля Дефо “Робінзон Крузо”), 6 клас, зарубіжна література

Твір на тему Що приваблює мене в Робінзоні Крузо? Характеристика образу Робінзона Крузо (за твором Даніеля Дефо “Робінзон Крузо”), 6 клас, зарубіжна література

Даніель Дефо. Письменник, ім’я якого добре знають як дорослі, так і діти. Світова його слава тримається перш за все на його романі «Пригоди Робінзона Крузо». Роман, який ось уже більше двох століть читають у всьому світі. Він передається з покоління в покоління, і онуки читають його з не меншим захопленням, ніж батьки й дідусі.

Чим же так приваблює читачів герой роману Робінзон Крузо? Що особисто мені подобається в ньому? А те, що він великий трудівник, людина невтомної енергії, оптиміст. Інший на його місці загинув би, опинившись у таких обставинах. Робінзон опинився сам на острові, йому протистояв світ, глибоко байдужий до нього, який навіть не знав про його існування. Море, вітер, дощі і цей острів з його дикою флорою і фауною — ось усе, що оточувало Робінзона. І варто було йому хоч на хвилину опустити руки, відмовитися від щохвилинної боротьби з грізними силами природи, цей острів, напевно, став би його могилою. Але він зумів напружити свій розум, силу волі, щоб у таких екстремальних умовах не тільки вижити, а й залишитися людиною. Для цього йому необхідно було оволодіти не тільки багатьма професіями (що він і зробив), а навіть законами оточуючого світу. Не може не приваблювати в Робінзоні і наполегливість, цілеспрямованість. Він збудував собі житло-фортецю, зумів з кількох зерняток виростити врожай пшениці, перетворити диких кіз на свійських тварин, зростити виноградну лозу. А ще мені подобається в цьому герої те, що вже з перших днів перебування на острові він насаджує дерева, приручає тварин. Він ніколи не дає собі послаблення, чітко планує свій день: спочатку читає Священне Писання, далі —- полювання, сортування, сушіння й приготування їжі, догляд за худобою, робота по господарству.

Заповітною його мрією було збудувати човен і нарешті вибратися з цього острова. Він знайшов відповідне дерево, повалив його й кілька місяців видовбував з нього човен. Коли човен нарешті був готовий, Робінзон зрозумів, що спустити його на воду йому не вдасться: занадто важкий. Але він не втрачає сили духу, стійко переносить невдачу.

Нарешті Робінзон знайшов собі товариша — П’ятницю, якого він навчив говорити, займається його вихованням, долаючи його дикарські звички.

Немало ще випробувань довелося пережити Робінзону, доки він знову потрапив на свою батьківщину. Але вижити в екстремальних умовах і залишитися людиною йому допомогли сила волі, хоробрість, невтомна працелюбність, наполегливість і оптимізм. Цим і приваблює мене Робінзон Крузо. І такі риси характеру я б хотіла виховати в собі.

Твір на тему Що приваблює мене в Робінзоні Крузо? Характеристика образу Робінзона Крузо (за твором Даніеля Дефо “Робінзон Крузо”), 6 клас, зарубіжна література

Повернутися на сторінку Зарубіжна література

1. Відтворення ідеалу людини в романі Даніеля Дефо «Життя і незвичайні та дивовижні пригоди мореплавця Робінзона Крузо». Характеристика образу

2. Гімн звичайній людині-трудівнику, силі її характеру і витримці у романі Д. Дефо «Життя й незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо»

3. Даніель Дефо і його «Робінзон Крузо». Аналіз твору

4. Життя та творчість Даніеля Дефо. Аналіз творчості і творів Даніеля Дефо

5. Ідеал людини-просвітника в романі Даніеля Дефо «Життя і дивовижні пригоди Робінзона Крузо»

6. Незламний характер Робінзона. Характеристика образу (за романом Даніеля Дефо «Робінзон Крузо»)

7. Робінзонада головного героя роману Даніеля Дефо «Життя і дивовижні пригоди Робінзона Крузо». Аналіз твору

8. Що приваблює мене в Робінзоні Крузо? Характеристика образу Робінзона Крузо (за твором Даніеля Дефо “Робінзон Крузо”)

9. Якби я залишився сам на безлюдному острові… (за твором Даніеля Дефо “Робінзон Крузо”)