Твір на тему Пригоди Герди в пошуках Кая (за казкою Г. К. Андерсена «Снігова королева»), зарубіжна література

Твір на тему Пригоди Герди в пошуках Кая (за казкою Г. К. Андерсена «Снігова королева»), зарубіжна література

Право на щастя можна заслужити лише справжньою безкорисливістю й істинною любов’ю.
Г. К. Андерсен

Я дуже люблю казки датського казкаря Г. К. Андерсена. Я завжди захоплююся героями цих казок, добрими й чесними, мужніми й сміливими, хоробрими й відважними.

Особливо мені подобається казка «Снігова королева» та її героїня — маленька Герда, яка бореться за звільнення свого названого брата Кая від злих чарів Снігової королеви.

Снігова королева викрала Кая. Бажання знайти його й урятувати змушує Герду вирушити в дорогу. У пошуках друга Герді довелося пережити багато пригод. Розшукуючи Кая, Герда потрапляє в будинок до доброї чарівниці. Бабуся хотіла залишити в себе дівчинку, але Герда залишає гостинний дім із прекрасним садом, щоб продовжити пошуки Кая. її не зупиняє навіть те, що одягнена вона по-літньому, а надворі вже пізня осінь. Герда зустрічає доброго ворона. Він допомагає дівчинці потрапити в палац. Вона думає, що наречений принцеси — її Кай. Смілива Герда не боїться пройти вночі у спальню принцеси, щоб довідатися про Кая. Але їй не пощастило: в палаці не було Кая. Невдача не зупинила Герду. Мужня дівчинка хоче продовжити пошуки свого друга. Почесті й багатство не потрібні Герді. Заради цього вона не відмовиться від Кая. Дізнавшись про сумну історію Герди, принцеса звеліла видати їй теплу шубу, шапочку, муфту, коней і золоту карету. Тепер Герда могла їхати далі. Але в лісі на карету напали розбійники. Герду рятує маленька розбійниця, дочка отаманки. Норовливу, неприборкану маленьку розбійницю не залишила байдужою доля Герди. Вона відпускає з Гердою свого улюбленого оленя, щоб він відвіз дівчинку на Північ, у царство Снігової королеви.

В дорозі Герді допомагають північні жительки: лапландка й фінка. Але, коли олень просив фінку допомогти Герді, дати богатирську силу дівчинці, яка вибилася з сил, мудра фінка покачала головою і мовила: «Сила дюжини богатирів у її серці». Серце Герди було сповнене любові до Кая. І це надавало їй сили продовжувати пошуки.

Герда, втомлена, виснажена, потрапляє у царство Снігової королеви. Тут вона бачить Кая, але холодного й байдужого Кая, із застиглим серцем. Герда кинулася до нього й гірко заплакала. її гарячі сльози розтопили лід у серці хлопчика. Снігова королева втратила свою силу й владу над ним. Герда врятувала Кая. Разом вони помандрували додому.

Всі, з ким зустрічалася Герда, прагнули допомогти маленькій дівчинці, що не боїться нічого на своєму шляху. Любов Герди розбудила добрі почуття в душах усіх людей, що зустрілися їй, квітів, птахів і тварин. Самовіддана любов Герди була такою сильною, що переборола найважчі перешкоди, перемогла душевний холод Кая, знищила чари Снігової королеви.

Твір на тему Пригоди Герди в пошуках Кая (за казкою Г. К. Андерсена «Снігова королева»), зарубіжна література

Повернутися на сторінку Зарубіжна література

1. Сила любові у казках Г. К. Андерсена

2. Сила мистецтва і живої природи у казці Г. К. Андерсена «Соловей»

3. Сила великого і справжнього мистецтва в казці Г.К. Андерсена «Соловей». Аналіз твору

4. «Сильнішою, ніж вона є, я не можу її зробити!» (за казкою Г. К. Андерсена «Снігова королева»). Аналіз твору

5. Казка — батьківщина почуттів (Г. К. Андерсен «Снігова королева»). Аналіз твору

6. Пригоди Герди в пошуках Кая (за казкою Г. К. Андерсена «Снігова королева»). Переказ.

7. Пригоди Герди в пошуках Кая (за казкою Г. К. Андерсена «Снігова королева»)

8. Снігова Королева та Герда або жорстокість і віра в добро (за казкою Г. К. Андерсена «Снігова королева»)

9. Хто сильніший за Снігову королеву? (За казкою Г. К. Андерсена «Снігова королева»)

10. Якщо в серці уламки від дзеркала троля… (за казкою Г. Х. Андерсена «Снігова королева»)