Твір на тему Патріотичне мотивування повісті М. Гоголя «Тарас Бульба», 7 клас, зарубіжна література

Твір на тему Патріотичне мотивування повісті М. Гоголя «Тарас Бульба», 7 клас, зарубіжна література

«Думаєте, є що-небудь на світі, чого б побоявся козак?»

М. Гоголь Не знайшовши у своєму оточенні позитивних характерів, здатних стати зразками для наслідування, Гоголь звернувся до минулого, до XVI—XVII століть. Майже дев’ять років він писав свою історичну повість «Тарас Бульба», що вийшла 1842 року. У цьому творі відбито епоху героїчної боротьби українського народу за своє національне звільнення. Центром визвольного руху стала Запорозька Січ, організація волелюбного українського козацтва, що знаходилася в середині XVI століття в пониззях Дніпра.

У повісті представлена широка картина народного руху, показано два ворожих табори: український народ і польську шляхту. Твір прославляє Запорозьку Січ, її дух товариства, оспівує прагнення-запорожців до волі, їхню відданість батьківщині. Посилаючись на історичну правду, Гоголь показує, що саме із Запорозької Січі виходили мужні хоробрі вояки, «горді і міцні, як леви!»

Сам представник стародавнього козацького роду Гоголів-Яновських, письменник показав народ як велику силу, вперше у світовій літературі зробив його основним героєм художнього твору.

Гоголь не приховав ні брутальності моралі, ні «лютості» запорожців, пояснюючи це тим, що час був жорстоким, «коли людина вела ще криваве життя одних військових подвигів і загартовувалася в ньому душею, не відчуваючи людства».

Тарас веде життя, повне небезпек. Він здійснює бойові походи і проти турків, і проти ляхів. Нещадно карає польських магнатів за гноблення українського народу: «А Тарас гуляв по всій Польщі зі своїм полком… Багато побив він усякої шляхти, розграбував найбагатші і кращі замки». У повісті показано, як у вогні народної боротьби розпалюється могутнє почуття любові до батьківщини.

Події «Тараса Бульби» відбуваються до 1654 року, тобто ще до часів правління Богдана Хмельницького, але в повісті чітко окреслена ідея єднання українського і російського народів. Заслуги і вік уже давно дозволяють Тарасові піти на відпочинок. Але поки кордони батьківщини в небезпеці, а руки можуть тримати шаблю, він вважає себе мобілізованим. Загальнонародна справа стає його особистою. Без цього він не уявляє життя. Захищати батьківщину Бульба вирушає разом зі своїми синами й іншими козаками, своїми однодумцями: Мусієм Шило, Степаном Гускою, Демидом Поповичем, Бовдюгом, Кукубенко. Тарас Бульба каже про це: «Немає уз святіше товариства!»

Повість «Тарас Бульба» — історична народно-героїчна епопея. У долях її головних героїв показана історія народу. Ми по праву вважаємо Тараса Бульбу народним героєм, тому що він боровся за незалежність своєї батьківщини і жив однією мрією: «Нехай же цвіте Руська земля!»

Твір на тему Патріотичне мотивування повісті М. Гоголя «Тарас Бульба», 7 клас, зарубіжна література

Повернутися на сторінку Зарубіжна література

1. Життя і творчість Миколи Гоголя. Аналіз творчості і творів Миколи Гоголя

2. М. Гоголь і Україна. Вплив М. Гоголя на розвиток української літератури

3. Образ України у творчості М. В. Гоголя

4. Брати Остап і Андрій (порівняльна характеристика). Характеристика образів (за повістю М. Гоголя «Тарас Бульба»)

5. Воєнна громада: традиції і побут запорожців у повісті «Тарас Бульба» М. Гоголя

6. Запорозький козак Тарас Бульба. Характеристика образу (за повістю М. Гоголя «Тарас Бульба»)

7. Найкращі риси запорізького козака в образі Тараса Бульби (за однойменною повістю М. Гоголя). Характеристика образу Тараса Бульби

8. Патріотичне мотивування повісті М. Гоголя «Тарас Бульба»

9. Побут і звичаї Запорозької Січі (за повістю М. Гоголя «Тарас Бульба»)

10. Порівняльна характеристика Остапа й Андрія за повістю М. В. Гоголя «Тарас Бульба». Аналіз образів

11. Порівняльна характеристика Остапа та Андрія (за повістю М. Гоголя «Тарас Бульба»)

12. Тарас Бульба — герой повісті М. В. Гоголя. Характеристика образу (за повістю М. Гоголя «Тарас Бульба»)

13. Тарас Бульба і його однодумці (за повістю М. Гоголя «Тарас Бульба»)

14. Тарас Бульба— народний герой (за однойменною повістю М. Гоголя)
Україна і народ у повісті М. Гоголя «Тарас Бульба»