Твір на тему НАВІЩО ВІДЬМІ ПОМЕЛО…, Зарубіжна література, 5 клас

Твір на тему НАВІЩО ВІДЬМІ ПОМЕЛО…, Зарубіжна література, 5 клас

А й справді, навіщо? І чому як відьма — так і помело? А як добра фея — так гарнесенька чарівна паличка? І нащо було стільки всього вигадувати у казках: і килими-літаки, і чоботи-скороходи, і чарівні квіти, і живу та мертву воду, і меч-голова-з-плеч. Усього й не перелічиш! Хіба не можна було обійтися без усіх цих предметів?

А спробуйте-но розповісти відому казку, вилучивши з неї всі чарівні предмети. Спробували? Не виходить?! Позбавили казкового героя чобіт-скороходів, і не може він в одну мить добігти до іншого царства, щоб виконати забаганку вередливої принцеси. І день мусить він іти, і другий, і третій. Сам втомився і той, хто розповідає, теж втомився, а слухачі вже й зовсім заснули.

Отже, чарівні предмети виконують у казках дуже важливу роль. По-перше, вони роблять оповідь цікавішою. По-друге, у цих предметах віддзеркалювалися споконвічні сподівання і прагнення людей. За допомогою чарівних предметів герої швидко долають великі відстані, потрапляють у далекі незвідані країни. Так у казці втілювалася жага збагнути світ, відкрити найдивовижніші таємниці.

По-третє, здобуття добрими героями чарівних предметів — запорука їхньої перемоги. Наприклад, герой здобуває живу і мертву воду, а потім ця вода повертає його до життя, й у казці утверджується ідея неодмінної перемоги добра над злом. Або інший приклад. Викрадає герой у відьми помело і з його допомогою чинить добрі справи.

Виходить, що відьмі без помела ніяк не можна! Бо у казки свої закони.

Твір на тему НАВІЩО ВІДЬМІ ПОМЕЛО…, Зарубіжна література, 5 клас

Повернутися на сторінку Зарубіжна література

1. Сіндбад-мореплавець і його пригоди (за арабською казкою «Казка про Сіндбада-мореплавця»). Характеристика образу Сіндбада-мореплавця

2. Фольклорно-казкова поема «Витязь Янош». Аналіз твору

3. Чого вчать нас казки? Навчальна роль казки

4. Навіщо відьмі помело…

5. Народної мудрості джерело (прислів’я)