Твір на тему Михайло Шолохов «Доля людини». Аналіз твору, 7 клас, зарубіжна література

Твір на тему Михайло Шолохов «Доля людини». Аналіз твору, 7 клас, зарубіжна література

Оманливою простотою
Він не купує читачів.
Життя для нього — поле бою
Двох сил, світоглядів, світів.
М. Рильський

У його висічених із алмазу й полум’я героях сконцентроване загальнолюдське й вічне.
Гурян Борян

Тема Другої світової війни знайшла своє достойне місце у творчості багатьох відомих майстрів слова. Один із них — російський письменник Михайло Шолохов.

Як і в творчості німецького письменника Генріха Веляя, оповідання пронизує думка: війна протиприродна й антигуманна.

Війна скалічила і німця, і росіянина. І все ж трагедія героя Г. Белля, у першу чергу, в тому, що він не розуміє, не може сформулювати сенс принесеної війні жертви; його фраза, як і назва твору, обірвана: «… проти мого прізвища буде написано: «Пішов на фронт і поліг за…».

На відміну від зневіреного юного німецького солдата зрілий чоловік Андрій Соколов має мету свого життя. Попри всі трагедії, що принесла йому війна, —смерть рідних, жахи концтабору — Андрій Соколов «находить сенс у вихованні обпаленого війною сироти — хлопчика Ваги.

Недарма оповідання починається і закінчується зображенням всепереможної весни, що затягує рани на тілі землі і а душах людей.

Особливість композиції полягає в тому, що Шолохов подає оповідання в оповіданні. Зустріч автора-оповідача з незнайомцем із дитиною переходить у розповідь самого незнайомця Андрія Соколова про своє життя, яке спочатку нічим не відрізнялось від звичайного життя пересічних, людей. Але все змінила війна, яка забрала життя його дружини і доньок: авіабомба розбила будинок сім’ї разом з його мешканцями. Остання надія — син Анатолій — на фронті в кінці війни…

Сам Андрій Соколов звідав усі жахи німецького концтабору, голод, знущання, приниження, але не зламався, зумів вистояти, втекти з полону, узявши з собою «язика»— німецького інженера. А після війни, коли б, здавалось, зник сенс його життя,, бере на виховання хлопчика-сироту Ванюшу, якого теж не помилувала доля. І починається відродження зраненої душі Андрія Соколова.

Від твору «Доля людини» віє вітром оптимізму, як повоєнна весна, дружна і раптова, так і майбутнє цих осиротілих людей — Андрія Соколова і Вані — світле, чисте і радісне.

Твір на тему Михайло Шолохов «Доля людини». Аналіз твору, 7 клас, зарубіжна література

Повернутися на сторінку Зарубіжна література

Життя і творчість Михайла Шолохова. Аналіз творчості і творів Михайла Шолохова

Михайло Шолохов «Доля людини». Аналіз твору

Образ Андрія Соколова в оповіданні М. Шолохова «Доля людини». Характеристика образу

Перемога людяності та відповідальності за долю Батьківщини в образі Андрія Соколова (за повістю Михайла Шолохова «Доля людини»)

Розмірковування над сенсом життя в оповіданні М. Шолохова «Доля людини»

Стійкість. Характеристика образу Соколова (за оповіданням «Доля людини» М, О. Шолохова)