Твір на тему Мцирі — романтичний герой (за поемою М. Лєрмонтова). Характеристика образу Мцирі, 7 клас, зарубіжна література

Твір на тему Мцирі — романтичний герой (за поемою М. Лєрмонтова). Характеристика образу Мцирі, 7 клас, зарубіжна література

Герої юнацьких романтичних творів Лєрмонтова — це вільні і горді люди, з палким серцем, які гинуть за волю, за вірність самим собі. У Лєрмонтова непросто складалися стосунки з товаришами. Він не терпів неправди, лицемірства, не приховував своїх поглядів. Удень загибелі Пушкіна він уперше заявив про себе байдужому, жорстокому, лицемірному суспільству віршем «На смерть поета».

Ще в юності поет задумує розповісти про молодого ченця, що нудився в задушливій монастирській келії. Історія дитини-бранця — реальний факт.

Однажды русский генерал
Из гор к Тифлису проезжал;
Ребенка пленного он вез.
Тот занемог, не перенес
Трудов далекого пути…

Хлопчик був полохливий, слабкий, але могутній дух батьків зробив його витривалим, терплячим. Вільний горець був узятий у полон царським генералом і заточений у християнський монастир. Його прагнення до волі і туга за батьківщиною, жагуче бажання вирватися з в’язниці, якою став для нього монастир, стають узагальненим, символічним вираженням протесту проти всякого гніту і придушення особистості.

Ченці зцілили хлопчика, але він був самотній, тримався осторонь. Згодом юнак звик, став розуміти чужу мову. Мцирі живе, підкоряючись природному потягу. Ці почуття змушують його втекти з монастиря, ворожого «закону серця», і зануритися в природну стихію. Підйом, запал охопили Мцирі в його мрії про втечу — це заперечення монастиря-в’язниці, але не ченців. Адже вони не вороги для нього, а захисники. Він не воює з ними. Просто хлопчик не розуміє їхнього життя.

Три дні волі, довгоочікуваної, бажаної… Настає ранок першого вільного дня. Юнака все приводить у захват. Він захоплений красою навколишньої природи. Мцирі відкриває для себе світ. Його ніщо не лякає. Він щасливий. Знесилений від важкого і довгого нічного бігу і вражень дня волі, він засинає. Ніч — символ безвихідності, пітьми, смерті. Ліс наповнений шумів, природа не прийняла юнака. Бурхлива стихія піднімається проти нього, юнак збивається зі шляху: голод, спрага, втома забирають життєві сили. «Я був для них чужий», — каже юнак.

Сутичка з барсом для Мцирі — зустріч із природою. Він вступає в боротьбу без зброї, як первісна людина. Звір переможений, людина виявилася сильнішою.

Поранений, змучений, голодний юнак виходить з лісу. Звучать знайомі дзвони. Він розуміє, що повернувся до монастиря.

Мцирі вмирає. Смерть фізична від ран, отриманих у сутичці з барсом, смерть духовна — повернення до монастиря. Руйнуються романтичні ідеали. Помираючи, юнак нікого не проклинає. Передсмертне прохання Мцирі — бути похованим ближче до природи.

«Мцирі» — вище досягнення романтичної поезії Лєрмонтова. Герой Лєрмонтова приваблює нас своїми поглядами на життя, прагненням вирватися на волю з монастиря-в’язниці, довести своє право на гідне життя, любов’ю до життя вільного і щасливого.

Твір на тему Мцирі — романтичний герой (за поемою М. Лєрмонтова). Характеристика образу Мцирі, 7 клас, зарубіжна література

Повернутися на сторінку Зарубіжна література

1. Герої творів Лермонтова в картинах Врубеля

2. Життя і творчість Лермонтова Михайла Юрійовича. Аналіз творчості і творів Лермонтова Михайла Юрійовича

3. Жіночі образи в романі М. Ю. Лермонтова «Герой нашого часу». Характеристика образів княжна Мері та Віри Ліговської

4. Композиція та її роль у розкритті характеру Печоріна (за романом Лермонтова «Герой нашого часу»)

5. Моє відношення до Печоріна. Характеристика образу Печоріна (за романом Лермонтова «Герой нашого часу»)

6. Мотиви свободи і самотності лірики М. Ю. Лермонтова

7. Мцирі — романтичний герой (за поемою М. Лєрмонтова). Характеристика образу Мцирі

8. Образ Печоріна у романі М. Ю. Лермонтова «Герой нашого часу». Характеристика образу

9. Основні теми і мотиви лірики М. Ю. Лермонтова. Аналіз творчості

10. Печорін — герой свого часу. Характеристика образу Печоріна (за романом Лермонтова «Герой нашого часу»)

11. Про вірш М. Ю. Лермонтова «Дума». Аналіз вірша «Дума»

12. Провідні настрої поезії Лермонтова (за віршами «Три пальми», «Хмари», «Вітрило»)

13. «Пророк» О. С Пушкіна і М. Ю. Лермонтова. Порівняння та аналіз творів

14. Роль композиції роману «Герой нашого часу» у розкритті характеру Печоріна

15. Сенс життя Мцирі. Характеристика образу