Твір на тему Ліричний герой Джорджа Байрона. Аналіз твору «Паломництво Чайльд Гарольда», зарубіжна література

Твір на тему Ліричний герой Джорджа Байрона. Аналіз твору «Паломництво Чайльд Гарольда», зарубіжна література

Джордж Гордон Байрон був романтиком як у творчості, так і в своєму житті. Байрон був красивим, але кульгавим від народження. Його рід був дуже давнім, мав родинні зв’язки ще з англійськими і шотландськими королями, але маєток і титул Байрони отримали лише в XVI столітті, а в ХVІІ столітті англійська буржуазна революція призвела рід до занепаду. Все це сформувало особистість поета і теми його творчості.

Байрону дорікали, що його вірші схожі на багато інших, коли з’явилася його перша збірка поезій. Але сміливий, гордий і щирий Байрон дав гідну відповідь критикам. Такими ж рисами характеру наділений і його герой у поемі «Паломництво Чайльд Гарольда».

Поема має вигляд щоденника, який пишуть дві особи: сам автор і його герой. Герой поеми після перших рядків автобіографічного характеру стає лише ім’ям, його витісняє автор, дистанція між ними майже зникає.

Прагнення пізнати людей, незадоволеність дійсністю, намагання випробувати свої духовні можливості і сили — такі цілі паломництва Чайльд Гарольда, які були близькими і самому Байрону.

Розчарування і смуток Гарольда не залежать від його скривдженого самолюбства, сімейних конфліктів, нещасного кохання та інших особистих мотивів, які відіграють значну роль у його попередників у літературі. Герой Байрона не розпочинає боротьбу із суспільством, але його бездіяльність і споглядання — це не позиція пасивності. Головна риса Чайльд Гарольда як художнього образу— його незавершеність, герой покликаний відобразити момент пробудження самосвідомості людини нового часу, яка починає відчувати на собі й у світі, що її оточує, наслідки історичних змін і усвідомлювати трагічні протиріччя, які були характерною рисою сучасності.

Байрон ставить питання про причини суспільних вад, національного занепаду, замислюється над протиріччями і загадковістю історичного процесу, але виражає глибоке незадоволення собою і розмірковує над значенням своєї творчості.

Герой Байрона відчуває «Світову скорботу», тому що жага життя, могутні сили, приховані в людині, не мають плідного використання. Гарольд палко і щиро сприймає реальність, але саме вона гнітить його. І він постає проти всього світу, відстоюючи право на внутрішню індивідуальну свободу, насамперед свободу почуттів. Таким настроєм пройнятий вірш «Душа моя похмура». Відчуття «Світової скорботи» — головний мотив вірша. Ліричний герой звертається до співця з дивним проханням: заспівати таку пісню, щоб душа розридалась. «Я хочу сліз!» стає своєрідним референом, в якому звучить виклик. І тільки кінцівка вірша пояснює,«чому виникає таке дивне прохання. «Я хочу сліз, бо серце розривається від страждання». Ліричний герой мислить так: відійти від життєвих страждань він не зможе, а сльози, можливо, принесуть хоч на деякий час полегшення.

Такий романтичний герой був близьким багатьом поетам. Тому твори Байрона перекладали різними мовами, і навіть виник тип поведінки людини, який дістав назву «байронізм».

Ліричний герой Байрона виник за певних історичних умов і віддзеркалив основні проблеми того часу, пробудження в людині відчуття своєї неповторності, свого права на власні думки і почуття. Такий герой не знає ні причин «світової скорботи», ні як її позбутися. І він залишає за собою право не ховатися від неї, а вистраждати її.

Твір на тему Ліричний герой Джорджа Байрона. Аналіз твору «Паломництво Чайльд Гарольда», зарубіжна література

Повернутися на сторінку Зарубіжна література

1. Ліричний герой Джорджа Байрона. Аналіз твору «Паломництво Чайльд Гарольда»

2. Образ Чайльд Гарольда як утілення байронічного героя (за твором Байрона «Паломництво Чайльд Гарольда»)

3. Оспівування визвольної боротьби у поемі Джорджа Байрона «Паломництво Чайльд Гарольда». Аналіз твору

4. Провідні мотиви творчості Байрона. Аналіз творчості

5. Романтичний герой Дж. Байрона. Характеристика образу (за поемою «Паломництво Чайльд Гарольда»)

6. Хотів би жити на свободі — серед гір… (за поезією Джорджа Байрона)