Твір на тему Краса, яка зможе врятувати світ (за новелою Р. Бредбері «Посмішка»), 6 клас, зарубіжна література

Твір на тему Краса, яка зможе врятувати світ (за новелою Р. Бредбері «Посмішка»), 6 клас, зарубіжна література

Справжнє ім’я американського письменника Рея Бредбері — Монд Дуглас. Перше оповіданні Бредбері опублікував одразу після закінчення школи (1941).

Письменник відзначається великою оригінальністю у реальному житті, наприклад, він не любить автомобілів і літаків. Його твори — «Марсіанська хроніка» (1950), «451 градус за Фаренгейтом» (1953) — теж є досить незвичними, оригінальними.

Творчість Бредбері — це поєднання реальності і фантастики, сучасності і минулого, страшної містики і казковості. Письменник звертається до проблеми сенсу людського життя, до питання призначення людини на землі.

Загально відомо, що є вічні шедеври образотворчого мистецтва, над якими не владний час, метушня політиків, коли «минає славне і гучне». До таких творів належить неперевершена «Джоконда» Леонардо да Вінчі, незрівнянне втілення гуманістичного ідеалу жіночої краси.

Посмішка Джоконди стала «героєм» новели Рея Бредбері. Восени 2061 року уцілілі після атомних бомбардувань жителі великого міста відзначають свято — досить дивним, на наш погляд, способом: ламають і трощать усе, що дивом збереглося після катастрофи. Свідком цих «святкових» подій є хлопчик Том. Саме безпосередня, щира дитина і відчує недоліки та недоречності світу дорослих, бо вона — символ майбутнього, зміни поколінь.

Том стає у чергу — власті дозволили кожному бажаючому плюнути на картину Леонардо да Вінчі «Джоконда». Натовп шматує картину на клапті, втоптує у багнюку, ламає раму. Жахливе і страшне видовище. Та письменник залишає нам промінчик надії — до рук Тома потрапляє шматочок полотна з посмішкою Джоконди.

Є знаменитий вираз: «Краса врятує світ». Але спочатку треба, щоб світ урятував красу. До речі, слово «посмішка» написано з великої літери, що перетворює її на образ — символ Мистецтва, Краси, Духовності: «…Світ став, осіяний місяцем. А на його долоні лежала Посмішка». Отже, світ врятував красу. Тепер вона врятує його.

Твір на тему Краса, яка зможе врятувати світ (за новелою Р. Бредбері «Посмішка»), 6 клас, зарубіжна література

Повернутися на сторінку Зарубіжна література

1. Життя і творчість Рея Дугласа Бредбері. Аналіз творчості і творів Рея Дугласа Бредбері

2. Краса врятує світ, якщо світ врятує красу (за новелою Р. Бредбері «Усмішка»)

3. Краса, яка зможе врятувати світ (за новелою Р. Бредбері «Посмішка»)

4. Мрія про перемогу гуманізму у новелі Рея Бредбері «Усмішка»

5. Розчарування Рея Бредбері в технічній цивілізації

6. Щоб краса врятувала світ, слід врятувати красу (за новелою Рея Бредбері «Усмішка»)