Твір на тему Гідність людини неможливо купити (за творами Роберта Бернса), 5 клас, зарубіжна література

Твір на тему Гідність людини  неможливо купити (за творами Роберта Бернса), 5 клас, зарубіжна література

Роберт Бернс — відомий поет не тільки у себе на Батьківщині, в Шотландії, але і у всьому світі. Рядки з його віршів стали для шотландців гаслами, а багато віршів Бернс задумав як пісні, і тепер їх співають не тільки на його батьківщині.

Поезія Бернса проста, але дуже витончена і повна життєвих сил і веселості, вона близька до народних пісень і балад.

Сина селянина все життя цікавили людська суть, поняття про мораль, багата бідність або навпаки, бідне багатство. Вірш «Чесна бідність» — це одна з відповідей на безліч питань: чому людина бідна, що допоможе йому вирватися з убогості, як зберегти чистоту в душі, при цьому маючи можливість збагатитися і тому подібне

Вірш «Чесна бідність» написано на мотив народної пісні, тому його серйозний текст поєднується з шотландською веселістю. Завзята легкість ритму служить своєрідним акомпанементом глибокому сенсу вірша.

Берні у вірші закликає не соромитися своїй бідності. Людина, залежна від грошей, багатства, не може бути оцінена як людина розумна. Цей вірш співзвучний із російською примовкою: «Зустрічають за одягом, проводжають за розумом». Ось найперша і важлива гідність людини, яку неможливо купити. Це гордість і багатого, і бідного. Розумом неможливо нагородити, розплатитися, його неможливо купити. Ордени, стрічки, дорогий одяг — це не показник розуму. Хто у Бернса «одягнений в шовки і вина п’є», — дурень і шахрай.

Бернс оптимістичний у своїх поглядах:

Настане день, і година проб’є
Коли розуму і честі
На всій землі черга прийде
Стояти на першому місці.

Іноді здається, що час, про який Бернс мріяв, ще не наступив. Прагнення людей жити краще — природне, але прагнення жити краще за рахунок тих, що оточують — прикмета нашого часу. Розумні люди сьогодні животіють, а в честі той, хто хитріший, сильніше фізично, у якого міцніше нерви. Сподіватимемося:

Що буде день
Коли довкруги
Всі люди стануть брати!

А людські якості тоді дійсно поціновуватимуться гідно.

Твір на тему Гідність людини  неможливо купити (за творами Роберта Бернса), 5 клас, зарубіжна література

Повернутися на сторінку Зарубіжна література

1. Алегоричні образи у вірші Роберта Бернса «Джон-Ячмінь»

2. Возвеличення справжньої людини у вірші Роберта Бернса «Чесна бідність»

3. Гідність людини неможливо купити (за творами Роберта Бернса)

4. Озвучення справедливої моралі у вірші Р. Бернса «Чесна бідність»