Твір на тему Чи логічною була поведінка Наташі Ростової в епілозі? Характеристика образу (за романом Л. М. Толстого «Війна і мир»), 10 клас, зарубіжна література

Твір на тему Чи логічною була поведінка Наташі Ростової в епілозі? Характеристика образу (за романом Л. М. Толстого «Війна і мир»), 10 клас, зарубіжна література

З мого погляду, логічна. Зовсім інше питання, подобається нам Наташа в епілозі чи ні. У романі ми зустрічалися з Наташею-дівчинкою, веселою, життєрадісною, життєлюбною, потім з Наташею-дівчиною, яка робить помилки, кохає, страждає.

Толстой тонко простежує діалектику душі Наташі, яка не кінчається власне у романі і продовжується в епілозі. Звичайно, за минулі сім років вона змінилася зовні: «розповніла і поширшала, так що важко було впізнати в цій сильній матері колишню тонку і рухливу Наташу. Риси обличчя її визначилися і мали вираз спокійної М’ЯКОСТІ І ясності. В обличчі її не було, як раніше, цього безперестанку палючого вогню пожвавлення, що складало її привабливість». Але за своєю суттю Наташа залишилася така сама.

Вона стала спокійніша, серйозніша. І це цілком зрозуміло і цілком природно, тому що Наташа в епілозі — мати чотирьох дітей і віддає себе всю без останку їх вихованню.

Логіка поведінки Наташі виявляється, з одного боку, вже в тому, що Наташа в епілозі — це продовження розкриття образу. Образ у романі не був закінчений, він вимагав свого закінчення в епілозі. Те, що мимохідь намічалося в романі, розвилося й оформилося в епілозі: «Усі пориви Наташі мали за початок тільки потребу мати родину, мати чоловіка (як вона, не стільки жартуючи, скільки відверто, кричала в Отрадному). Одна стара графиня чудувалася подиву людей, які не розуміли Наташу, і повторювала, що вона завжди знала, що Наташа буде відмінною дружиною і матір’ю».

З іншого боку, Толстой втілив в образі Наташі свій ідеал жінки (я так вважаю). Ідеал жінки для Толстого — жінка-мати (роблю такий висновок тому, що одна з кращих героїнь роману княжна Мар’я в епілозі також показана матір’ю). Толстой вважає, що «мета шлюбу — родина». Якщо так, то Наташа, яка вийшла заміж за П’єра, повинна неодмінно стати матір’ю. Але роман кінчається на одруженні Наташі. Де ж можна буде розповісти про родину Наташі і П’єра? В епілозі, що і робить Толстой. «Наташі потрібен був чоловік. Чоловік був даний їй. І чоловік дав їй родину», — пише Толстой. Виходить, Толстой в епілозі говорить про Наташу найголовніше. За моїми міркуваннями (не знаю, наскільки вони правильні і переконливі), виходить, що так.

У Толстого жінка — це витвір природи, призначений для того, щоб давати життя собі подібним. Саме цю місію Наташа і виконує в епілозі. У Толстого все надзвичайно природно, реально, як повинно бути насправді, все так, як хоче необмежено владна природа.

Багатьом Наташа в епілозі не подобається, багато хто, читаючи епілог, розчаровуються в ній. Я думаю, що відбувається все це тільки тому, що Толстой зображує в епілозі Наташу природною, нічого не перебільшуючи і нічого не применшуючи в ній. Природність стану героя в зображенні Толстого завжди сильно діє на читача. Але вона може діяти у бік позитивний і негативний. Уданому випадку на мене — у негативний. Мені більше імпонує мати Марія, ніж мати Наташа. Я не можу за це засуджувати Толстого. Толстой — великий художник, він до останньої сторінки роману залишається послідовним і вірним собі. Такаю, якою ми бачимо Наташу в епілозі, вона була завжди, просто в епілозі змінюється зовнішня обстановка дії, умови існування родини П’єра і Наташі, тому вона змушена була змінитися зовні, пристосовуючись до інших умов життя, нових інтересів, нових турбот, а змінилася вона чисто по-ростовськи. Адже в епілозі ще більше помітна її ростовська порода, порода безмірного життєлюбства і кохання.

Твір на тему Чи логічною була поведінка Наташі Ростової в епілозі? Характеристика образу (за романом Л. М. Толстого «Війна і мир»), 10 клас, зарубіжна література

Повернутися на сторінку Зарубіжна література

1. Життя і творчість Льва Миколайовича Толстого. Аналіз творчості і творів Льва Миколайовича Толстого

2. Л. Толстой— майстер зображення внутрішнього стану героїв

3. Лев Толстой — майстер зображення внутрішнього стану героїв. Аналіз творчості

«Війна і мир»

4. Два народи — дві героїні (Наташа Ростова і Скарлет О’Хара). Порівняння образів Наташи Ростової та Скарлет О’Хари (за романами Л. М. Толстого «Війна і мир» та Маргарет Мітчелл «Віднесені вітром»)

5. Доля князя Андрія Волконського. Характеристика образу (за романом Л. М. Толстого «Війна і мир»)

6. Духовні пошуки головних героїв роману Л. М. Толстого «Війна і мир»

7. Зображення природи в романі Л. Толстого «Війна і мир»

8. Мій герой у романі Л. Толстого «Війна і мир» (за романом Л. М. Толстого «Війна і мир»)

9. Музика Петі Ростова. Характеристика образу (за романом Л. М. Толстого «Війна і мир»)

10. Народ і влада в романі Л. М. Толстого «Війна і мир»

11. Наташа Ростова — улюблена героїня Л. Толстого. Характеристика образу (за романом Л. М. Толстого «Війна і мир»)

12. Проблеми становлення людини в романі «Війна і мир». Образ Миколи Ростова та його характеристика

13. Родини Ростових та Волконських (за романом Л. М. Толстого «Війна і мир»)

14. Розуміння і зображення патріотизму Л. Толстим у романі «Війна і мир»

15. Чи логічною була поведінка Наташі Ростової в епілозі? Характеристика образу (за романом Л. М. Толстого «Війна і мир»)

16. Чим зумовлена поведінка Наташі Ростової в кінці книги? (за романом Л. М. Толстого «Війна і мир»)

17. Що корисного для себе ви знайшли в романі Л. Толстого «Війна і мир»

«Анна Кареніна»

18. Суперечливий образ Анни Кареніної

19. Трагізм протистояння особистості суспільству в романі Л. М. Толстого «Анна Кареніна»

20. Що є трагедією Анни Кареніної? Характеристика образу (за романом Л. Толстого “Анна Кареніна”)