УРОК № 68. Тема. Підсумковий урок. Уроки української літератури, 8 клас

    УРОК № 68. Тема. Підсумковий урок. Уроки української літератури, 8 клас

    Мета: перевірити набуті знання учнів з української літератури у 8 класі; розвивати в учнів писемне та усне мовлення; виховувати любов до рідної мови, до художнього слова.
    Обладнання: виставка художніх творів.

    ХІД УРОКУ № 68. Тема. Підсумковий урок. Уроки української літератури, 8 клас

    I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

    II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

    1. Бесіда.
    1)Чому важливо те, що кращі твори українських авторів увійшли в золотий фонд світової літератури?
    2) Чому в наші часи важливими є консолідація і розвиток української нації? Які права надаються національним меншинам?
    3) Розкажіть про розвиток української літератури від давнини до сучасності. Що заважало і іцо сприяло її зростанню?
    4) Чому, на вашу думку, чимало талановитих українців стали російськими письменниками? Назвіть прізвища тих, кого ви знаєте.

    2. Прочитати напам’ять улюблену поезію, зробити її ідейно-художній аналіз за схемою:
    1) Короткі відомості про автора (передовсім ті, що допоможуть зрозуміти специфіку твору).
    2) Історія написання і видання твору.
    3) Жанр твору (громадянська, інтимна, філософська).
    4) Провідний мотив твору.
    5) Композиція твору (варто пам’ятати, що в ліричному творі сюжет відсутній, натомість увага зосереджується на певному почутті, виділяють такі композиційні етапи почуття: вихідний момент у розвитку почуття; розвиток почуття; кульмінація; резюме або авторський висновок).
    6) Ключові образи твору (найчастіше визначальним у ліриці є образ ліричного героя — це умовна дійова особа, думки й почуття якої розкриваються у ліричному творі).
    7) Які мовні засоби сприяють емоційному наснаженню твору, як саме?
    8) Підсумок.

    3. Запитання.
    Який прозовий твір з тих, що вивчалися у 7—8 класах, справив на вас найбільше враження? Чим саме?

    4. Написати твір-мініатюру на одну з тем:
    1) «На тернистих шляхах» (про тяжкі умови розвитку української літератури).
    2) «Мій улюблений літературний герой».
    3) «Книги — морська глибина» (І. Франко).
    (Чим збагатило мене вивчення української літератури.)

    5. Дати список літератури, яку необхідно прочитати влітку. Т. Шевченко «Плач Ярославни».
    М. Рильський «Слово про Ігорів похід».
    І. Франко «Поема Іван Вишенський».
    Г. Сковорода «Орел и Сорока», «Ах поля, поля зелені», «Жаби».
    І. Котляревський «Москаль-чарівник».
    І. Пільгук «Грозовий ранок».
    Г. Квітка-Основ’яненко «Сватання на Гончарівці».
    Т. Шевченко «Тарасова ніч», «На вічну пам’ять Котляревського», «Тополя», «Давидові псалми».
    П. Куліш «Чорна рада».
    Марко Вовчок «Ледащиця», «Маша».
    М. Старицький «Молодість Мазепи».
    І. Нечуй-Левицький «Хмари».
    П. Загребельний «Роксолана».

    УРОК № 68. Тема. Підсумковий урок. Уроки української літератури, 8 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків української літератури, 8 клас
