УРОК № 67. Тема. Повторення, узагальнення й систематизація знань з теорії літератури. Уроки української літератури, 8 клас

    УРОК № 67. Тема. Повторення, узагальнення й систематизація знань з теорії літератури. Уроки української літератури, 8 клас

    Мета: повторити вивчений за рік матеріал з теорії літератури; розвивати в учнів навики узагальнювати та систематизувати вивчений матеріал, удосконалювати уміння працювати з літературознавчими словниками; виховувати в учнів сумлінне ставлення до навчання, до предмета.

    Обладнання: посібники О. Г. Противенської, М. І. Мещерякової, Я. В. Теміз «Українська література у таблицях і схемах» та О. Телехової «Вивчення теорії літератури в школі».

    ХІД УРОКУ № 67. Тема. Повторення, узагальнення й систематизація знань з теорії літератури. Уроки української літератури, 8 клас

    I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

    II. РОБОТА ЗА ТЕМОЮ УРОКУ

    1. Бесіда.
    1) Що таке художня література?
    2) Чому вона є одним із видів мистецтва?
    3) Що таке художній твір?
    4) Розкажіть про мову художньої літератури.
    5) Що відрізняє композицію твору від сюжету? (Відповідаючи, слід користуватися посібником О. Противенської «Українська література у таблицях і схемах»)

    2. Повторення теми «Віршування та віршові розміри».
    1) Назвати основні елементи віршування та віршові розміри.
    2) Визначити віршовий розмір наведених рядків:
    а) Дрімає в гаремі — в раю Візантія,
    І Скутар дрімає; Босфор клекотить,
    Неначе скажений, то стогне, то виє:
    Йому Візантію хочеться збудить.
    б) Верби старі похилилися там,
    В хвилях купаються віти;
    Сонячним пишним промінням з небес
    Річка й дерева облиті.
    в) На колимськім морозі калина зацвітає рудими слізьми.
    Неосяжна, осонцена днина
    і собором дзвінким Україна
    написалась на мурах тюрми.

    3. Повторення теми «Гумор, іронія, сатира».
    1) Дати визначення гумору, іронії, сатирі.
    2) Відповісти, які відомі види комічного.
    3) Які події та вчинки ви вважаєте комічними в оповіданні «Сам собі пан»?

    14

    4. Повторення теми «Інверсія та антитеза».
    1) Сказати, що є спільного між інверсією та антитезою, а в чому полягає відмінність.
    2) Як будується проста антитеза та яку функцію виконує у творах літератури?

    5. Завдання.
    1) Заповнити клітинки відповідними буквами, визначивши такі слова:
    а) Єдинопочаток.
    б) Трискладовий віршовий розмір.
    в) Змалювання людей в образах тварин, предметів чи явищ.
    г) Незвичайний порядок слів у реченні.
    2) Вписати у вертикальні рядки види епічних творів.

    15

    III. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
    Підготуватися до підсумкового уроку.

    УРОК № 67. Тема. Повторення, узагальнення й систематизація знань з теорії літератури. Уроки української літератури, 8 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків української літератури, 8 клас
