УРОК № 66. Тема. Контрольна робота. Оцінювання за темою «Література 20-40-х років XX століття». Уроки української літератури, 10 клас

    УРОК № 66. Тема. Контрольна робота. Оцінювання за темою «Література 20-40-х років XX століття». Уроки української літератури, 10 клас

    Мета: виявити рівень засвоєння учнями навчального матеріалу, вміння логічно і чітко давати відповіді на поставлені питання; розвивати писемне мовлення учнів, вміння писати творчі роботи; виховувати в учнів уважність, вміння організуватись, працювати самостійно.

    Обладнання: картки з індивідуальними завданнями чотирьох рівнів складності.

    ХІД УРОКУ № 66. Тема. Контрольна робота. Оцінювання за темою «Література 20-40-х років XX століття». Уроки української літератури, 10 клас

    І. ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ ЗА ЧОТИРМА РІВНЯМИ

    Завдання І рівня.

    1. Літературний процес — це:
    а) особливий тип образного бачення світу, його відтворення і перетворювання; загальний тип підходу письменника до дійсності;
    б) безперервний, складний, інколи суперечливий, іноді регресивний, розвиток літератури в усій сукупності явищ; 
    в) сукупність мовних прийомів для вираження тих чи інших ідей, думок.

    2. Хто з письменників належав до літературної групи «неокласиків»?
    а) М. Рильський, П. Тичина, В. Сосюра, В. Винниченко;
    б) М. Рильський, М. Зеров, М. Драй-Хмара, П. Филипович; 
    в) О. Вишня, Ю. Яновський, П. Панч, М. Рильський.

    3. Хто автор поезії «Так ніхто не кохав»?
    а) В. Сосюра; 
    б) М. Рильський;
    в) П. Тичина.

    4. Хто автор збірки «Сонячні кларнети»?
    а) В., Сосюра;
    б) М. Рильський;
    в) П. Тичина. 

    5. Хто автор крилатого вислову:
    «У щастя людського два рівних е крила: Троянди й виноград, красиве і корисне»?
    а) В. Сосюра;
    б) М. Рильський; 
    в) П. Тичина.

    6. Поема «Мазепа» належить перу:
    а) В. Сосюри;
    б) М. Рильського;
    в) П. Тичини.

    7. Поемою називається:
    а) великий поетичний твір із сюжетом; 
    б) прозовий твір невеликого обсягу з напруженим сюжетом про якусь незвичайну подію;
    в) мала епічна форма художньої літератури.

    8. Який твір називається сонетом?
    а) Поезія з 14 рядків; 
    б) поезія без строф;
    в) поезія, поділена на строфи.

    9. Який твір є автобіографічним?
    а) «Салдатики!» В. Винниченка;
    б) «Третя рота» В. Сосюри;
    в) «Слово про рідну матір» М. Рильського.

    10. Вірш «Любіть Україну» написав:
    а) В. Сосюра;
    б) М. Рильський; 
    в) П. Тичина.

    11. У поемі «Розстріляне відродження» В. Сосюра пише:
    а) про діячів культури, яких знищила сталінська система; У
    б) про національне відродження України;
    в) про гетьмана Івана Мазепу.

    12.Хто є автором роману-утопії «Сонячна машина»?
    а) В. Сосюра;
    б) В. Винниченко; 
    в) С. Васильченко.

    Завдання II рівня.

    Дати відповіді на три питання (по одному з кожної групи).

    1. Назвати основні твори:
    а) П. Тичини;
    б) М. Рильського;
    в) В. Винниченка;
    г) В. Сосюри.

    2. Проаналізувати за опорною схемою поезію:
    а) В. Сосюри;
    б) М. Рильського;
    в) П. Тичини.

    3. Дати визначення:
    а) роману;
    б) поеми;
    в) лірики.

    Завдання III рівня.

    Дати розгорнуту відповідь на одне питання.
    1. Порівняти творчість П. Тичини, М. Рильського, В. Сосюри у період 20—40-х років XX століття.
    2. Охарактеризувати літературний процес в Україні в 20—40-і роки XX століття.
    3. Визначити основні мотиви творчості П. Тичини (або М. Рильського, або В. Сосюри).

    Завдання IV рівня.

    Написати твір на одну з тем.
    1. Тема України у творчості П. Тичини, М. Рильського, В. Сосюри.
    2. Вірші П. Тичини, М. Рильського, В. Сосюри — шедеври світової лірики.
    3. Інтимна лірика П. Тичини, М. Рильського, В. Сосюри.

    III. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
    Підготуватись до уроку з літератури рідного краго: почитати вірші М. Побеляна.

    УРОК № 66. Тема. Контрольна робота. Оцінювання за темою «Література 20-40-х років XX століття». Уроки української літератури, 10 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків української літератури, 10 клас
