68. Тема уроку: Дмитро Павличко. «Добрий день», «У дитячому серці йшла Україна» . Відтворення стародавніх звичаїв, спогади про дитинство. Уроки української літератури, 6 клас

    68. Тема уроку: Дмитро Павличко. «Добрий день», «У дитячому серці йшла Україна» . Відтворення стародавніх звичаїв, спогади про дитинство. Уроки української літератури, 6 клас

    Мета: показати, яке значення має в житті українців дотримання поважного ставлення до кожної людини, утверджувати в душах дітей добрі давні звичаї народу; розвивати емоційність у сприйнятті поезії, уміння визначати головну думку; виховувати любов до вільної, незалежної України.

    Обладнання: портрет письменника, комплект ілюстрацій до творів Дмитра Павличка, зошити, підручники.

    ХІД УРОКУ Дмитро Павличко. «Добрий день», «У дитячому серці йшла Україна» . Відтворення стародавніх звичаїв, спогади про дитинство. Уроки української літератури, 6 клас

    І. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

    1. Перевірка домашнього завдання.
    1) Переказ змісту статті «Розповідно-описові твори».
    2) Коментування і доповнення відповідей однокласників.

    2. «Поетична хвилинка».

    Де найкраще місце на землі?
    Де зелені хмари яворів
    Заступили неба синій став.
    На стежині сонце я зустрів,
    Привітав його і запитав:
    Всі народи бачиш ти з висот,
    Всі долини і гірські шпилі.
    Де ж найбільший на землі народ?
    Де ж найкраще місце на землі?
    Сонце усміхнулося здаля:
    Правда, все я бачу з висоти.
    Всі народи рівні. А земля
    Там найкраща, де вродився ти!
    Дмитро Павличко

    3. Коментар до вірша.

    II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ

    1. Бесіда.
    1) А як ви вважаєте, де найкраще місце на землі?
    2) Чи згодні ви з автором? Обґрунтуйте свою думку.

    2. Оголошення теми, мети, завдань уроку.

    III. СПРИЙНЯТТЯ І ЗАСВОЄННЯ УЧНЯМИ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

    1. Розповідь про письменника за статтею «Слово правди».

    2. Виразне читання поезії «Добрий день».

    3. Бесіда за твором.
    1) Який стародавній звичай в українських селах свідчить про доброзичливе ставлення людини до людини?
    2) Чим перегукується вірш з «Поетичної хвилинки» зі щойно прочитаним? (Ввічливе звертання.)
    3) Що до сліз зворушило поета?
    4) До кого він вітається?
    5) У чому полягає взаємоповага?
    6) Цей вірш римований чи білий?
    7) Яка головна думка твору?

    4. Робота за картиною Р. Сельського «Карпатський пейзаж» (у підручнику).

    5. Виразне читання поезії «У дитячому серці жила Україна».

    6. Бесіда за твором.
    1) Що жило в серці поета з дитинства?
    2) Як про це сказано у вірші?
    3) За що і як карали в школі?
    4) Чому? Як це вплинуло на хлопця?
    5) Чому Поет, залишившись без матері, все ж не відчував себе сиротою?
    6) Чи розмовляєте ви між собою українською мовою? А в сім’ї?
    7) Як уберегти рідну мову від загибелі? Чому це важливо?
    8) Яка головна думка твору?

    IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

    68. Тема уроку: Дмитро Павличко. «Добрий день», «У дитячому серці йшла Україна» . Відтворення стародавніх звичаїв, спогади про дитинство. Уроки української літератури, 6 клас

    Повернутися на сторінку Уроки української літератури в 6 класі
