65. Тема уроку: Микола Вінграновський. «Первінка». Важке становище українського села в останній рік Другої світової війни. Уроки української літератури, 6 клас

    65. Тема уроку: Микола Вінграновський. «Первінка». Важке становище українського села в останній рік Другої світової війни. Уроки української літератури, 6 клас

    Мета: показати становище людей в останній рік війни, ті випробування, що випали на їх долю, розкрити і пояснити мотиви поведінки героїв твору; розвивати спостережливість, емоційність сприйнят тя художнього тексту; виховувати почуття співпереживання й симпатії до героїв твору, повагу до людей, які зазнали лихоліть війни.

    Обладнання: зошити, підручники.

    ХІД УРОКУ Микола Вінграновський. «Первінка». Важке становище українського села в останній рік Другої світової війни. Уроки української літератури, 6 клас

    І. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

    1. Перевірка домашнього завдання. Бесіда.
    1) Яким ви уявляєте Миколу Вінграновського?
    2) Що вас найбільше вразило в біографії письменника?

    2. Виразне читання поезії.

    3. Бесіда.
    1) Які художні засоби використав поет у цьому вірші?
    2) Яка головна думка твору?
    3) Що нам дає вивчення такої поезії?

    II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ

    1. Бесіда.
    1) Що ви знаєте про часи Великої вітчизняної війни?
    2) Як ви уявляєте ті події?

    2. Оголошення теми, мети і завдань уроку.

    III. СПРИЙНЯТТЯ І ЗАСВОЄННЯ УЧНЯМИ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

    1. Знайомство зі змістом твору.

    2. Бесіда за текстом твору.
    1) Про які часи розповідається в творі «Первінка»?
    2) Що нового ви дізналися про ті часи з цього твору?
    3) Чому, на вашу думку, Марія не побоялася доручити купівлю корови Миколці?
    4) Як це характеризує хлопчика?
    5) Перечитайте уривок від слів: «Але дві корови були продані… ». Що ви можете сказати про умови життя першої господині ГІервінки, її вдачу, ставлення до людей? Знайдіть підтвердження в тексті.

    6) Опишіть дорогу, якою вночі повертався Миколка з базару.
    7) Уявіть, що ви йшли нею самі. Які почуття ви б пережили?
    8) Про які риси вдачі Миколки свідчить те, що він уночі шукає під страшним «тигром» траву для корови?
    9) Миколка і дід Рятушняк. Взаємини між ними.
    10) Прочитайте за дійовими особами один із діалогів.
    11) Як Собака міг стати бездомним? Чому він пристав до хлопчика з коровою, хоч у полі знаходив достатньо їжі?
    12) Що пережила і передумала Марія, чекаючи сина з базару?
    13) Чому дід Рятушняк пішов його зустрічати?

    IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО
    1) Скласти письмово план-характеристику Миколки, його батька та діда Рятушняка (за варіантами).
    2) За складеним планом розказати про Миколку, його батька і про діда Рятушняка.

    V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

    Прочитати самостійно твори Дмитра Павличка: «Смерічка», «Іду по рідному селу», «Птиця», «Шахтар», «Там, де Лючка круто в’ється»

    65. Тема уроку: Микола Вінграновський. «Первінка». Важке становище українського села в останній рік Другої світової війни. Уроки української літератури, 6 клас

    Повернутися на сторінку Уроки української літератури в 6 класі
