57. Тема уроку: Письмова робота: складання власної гуморески. Уроки української літератури, 6 клас

    57. Тема уроку: Письмова робота: складання власної гуморески. Уроки української літератури, 6 клас

    Мета: шляхом виконання самостійної роботи показати рівень засвоєння нових знань; дати можливість учням розкрити свої творчі здібності, розвивати їх; виховувати повагу до власної творчості, впевненість у своїх можливостях

    Обладнання: ілюстрації, зошити.

    ХІД УРОКУ Письмова робота: складання власної гуморески. Уроки української літератури, 6 клас

    І. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

    Перевірка домашнього завдання.
    Повторення понять гумор, гумореска, особливості гуморесок.

    II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ

    1. Оголошення теми, мети і завдань уроку.

    2 Приклад невеликої гуморески.

    Байкар
    Молодий байкар написав новорічну байку. Коротеньку байку про злодія Тхора. Як ніч, так біда — двох курочок у пташнику не хватає…
    Байку надрукували в районній газеті. Раптом — дзвінок. Дзвонять з однієї районної установи.
    — Ви писали, ваша байка?
    — Моя.
    — Просимо завітати до нас.
    Автор прийшов, сів. А йому чемненько: [ — Будь ласка, опишіть докладно: ім’я і по батькові Тхора. Де живе, де його нора, які спиртові напої вживає, одну чи дві жінки має. Курить цигарки, чи, може, курив. Часом не він у суботу крамницю номер чотири спалив? Коли він курей хапав, то хто йому допомагав?
    — Пробачте! Ви, очевидно, мою байку зрозуміли буквально? Ім’я мого Тхора алегоричне. Я пародійно натякав…
    — Ага, ага!.. Ясно… Понятно… Ви, значить, натякаєте, що в нашому районі єсть пародійні кури і пародійні злодії?
    — Хтозна, може, злодіїв і нема. Байка написана в манері письма Езопа, широко відомого в області.
    — Ах, Езопа?.. Дак, кажете, він уже працює в обласному центрі? Тоді пробачте! Вибачайте, що ми вас потурбували.
    Олександр Ковінька

    III. СПРИЙНЯТТЯ І ЗАСВОЄННЯ УЧНЯМИ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

    1. Виконання самостійної роботи: написання власної гуморески.

    2. Читання й обговорення гуморесок.
    Найкращі гуморески можна оформити у вигляді збірничка «Їжачок», «Перченя», «Колючка» тощо.

    IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
    Повторити теоретичні відомості про жанрові особливості оповідань, гуморесок, ліричної поезії, байки.

    57. Тема уроку: Письмова робота: складання власної гуморески. Уроки української літератури, 6 клас

    Повернутися на сторінку Уроки української літератури в 6 класі
