Спілкуймося правильно! Діалог-обмін повідомленнями. Розвиток зв’язного мовлення. 9 клас

  Спілкуймося правильно! Діалог-обмін повідомленнями. Розвиток зв’язного мовлення. 9 клас

  Найчастіше репліки діалогу будуються за принципом питання-відповідь. Питальне слово репліки-стимулу (запитання) зумовлює зміст репліки-реакції (відповіді). Мета спілкування — з’ясувати ситуацію (загальне питання) та її уточнити (конкретне питання).
  У репліках такого діалогу використовуються слова як? що? хто? чому? навіщо? куди? Інколи в репліках використовуються вислови чи не так, правда, адже так, значить, які орієнтують на просте підтвердження або спростування висловленого.
  В умовах неофіційного спілкування репліки-реакції (відповіді) можуть містити мінімум інформації (так або ні). В офіційній ситуації спілкування відповіді можуть уміщувати вичерпну інформацію, за будовою наближаючись до монолога. Репліки-спонукання (запитання) в офіційному спілкуванні мають будуватися так, щоб зміст висловленого було сприйнято однозначно.

  24. Скласти та “проговорити” за особами діалог, який міг би відбутися по телефону між однокласниками, один з яких не записав домашнього завдання, а другий не знає розкладу уроків на наступний тиждень. Використати загальні питання (для з’ясування ситуації) та конкретні (для її уточнення). Вжити подані в рамці етикетні формули.

  Вибачте за турботу. Попросіть, будь-ласка, до телефону… Прошу зачекати. Зараз передаю трубку. Пробач, ти зараз не зайнятий? Я телефоную у такій справі… Ти просив зателефонувати. Завжди радий тебе чути. Не буду зловживати твоїм часом. Вдячний за розмову. Телефонуй при нагоді. Отже, домовились.

  25. Скласти та “проговорити” з використанням етикетних формул діалоги, можливі:

  • між батьком школяра та його класним керівником, який повідомляє про дату проведення батьківських зборів;
  • між однокласниками про перенесення репетиції шкільного літературного вечора на інший день через хворобу одного з ведучих;
  • між учителем та головою батьківського комітету школи, що повідомляє про можливість та умови придбання необхідної для роботи навчального кабінету літератури (довідників, посібників) та час, коли можна ознайомитись із переліком літератури в книгарні.

  Спілкуймося правильно! Діалог-обмін повідомленнями. Розвиток зв’язного мовлення. 9 клас

  Повернутись на сторінку Розвиток зв’язного мовлення. 9 клас

  Комментарии закрыты.