37. Додаток до уроку Літературна композиція. Інсценування діалогу розповідного твору. Уроки української літератури, 6 клас

  37. Додаток до уроку Літературна композиція. Інсценування діалогу розповідного твору. Уроки української літератури, 6 клас

  Підготовка до уроку.

  Це буде урок рольової гри. Застерігаємо учнів, що рольова гра — це не розвага, а дуже серйозна праця, вона потребує неабияких зусиль, але водночас приносить радість пізнання. Яких кроків слід вжити?

  1. Слід переконатися, що всі учні прочитали оповідання в повному обсязі.

  2. Визначити, хто представлятиме Автора (це має бути учень і чітким, виразним мовленням, що любить літературу, здатний ро-оуміти підтекст, зокрема прихований, і знайти правдиву, точну інтонацію, передати думки й почуття автора відповідними жестами II мімікою; такій характеристиці повинен відповідати й Критик).

  3. Підібрати учнів на роль Пилипка та його Матері.

  4. Усі інші учні братимуть активну участь на уроці в ролі Читачів та Ілюстраторів оповідання Панаса Мирного.

  5. Заздалегідь з’ясовуємо (у письмовій формі), які запитання виникли до письменника та героїв твору під час ознайомлення з тек-і іпм. Якщо відчувається бідність дитячої фантазії, то потрібна допомога вчителя.

  6. Спонукаємо дітей замислитися, чому саме про зиму написав ІІішас Мирний: яка пора року найгірша для бідних людей, яким нічого їсти, ні в що вдягнутися? Варто також пригадати відомі твори Тараса Шевченка на тему важкого життя селянських дітей за часів кріпацтва («І золотої й дорогої…», «Мені тринадцятий минало…» та ін.). Вони поетичні. А це твір прозовий. У дітей виникає запитання, чи писав Панас Мирний поезії, чому про нещасну долю Пилипка оповів прозово. А випадково чи зумисне письменник назвав свою героїню — Катериною? Це теж цікаво знати.

  7. Індивідуально потрібно попрацювати з учнем, який виступатиме від імені письменника (він повинен знати напам’ять відповідні цитати з його щоденникових записів).

  8. Заздалегідь підготувати інсценізацію уривка з твору — розмова Пилипка з матір’ю.

  9. Оформити клас: повісити портрет Панаса Мирного, українські рушники, зробити виставку малюнків Л. І. Іванової і учнівських робіт. Важливо також підготувати відповідні костюми для персонажів. Учням, що виступатимуть від імені Автора, Критика, Письменника — звичайний строгий костюм; вбогі — для Пилипка та його Матері (відповідно до опису в оповіданні).

  10. Слід також подбати про те, де мають сидіти учні: хто виступатиме від імені Автора, Критика, Пилипка і Катрі — за вчительським столом, читачі та ілюстратори — за звичайними партами.

  37. Додаток до уроку Літературна композиція. Інсценування діалогу розповідного твору. Уроки української літератури, 6 клас

  Повернутися на сторінку Уроки української літератури в 6 класі

  Комментарии закрыты.