Аналіз твору «Людина у футлярі» (А. П. Чехов). Характеристика образу Бєлікова

Перейти на головну сторінку розділу «Зарубіжна література. Чехов»

Аналіз твору Чехова «Людина у футлярі». Характеристика образу Бєлікова

Небезпечність Бєлікових. Характеристика образу (За оповіданням А. П. Чехова «Людина у футлярі»)

А. П. Чехов. Людина у футлярі. Скорочено. Стислий виклад. Переказ

Сенс назви оповідання А. П. Чехова «Людяна у футлярі». Характеристика образу Бєлікова

 

«Ні, більше так жити неможливо!»

Сільським вчителям і земським лікарям, що просто і скромно роблять свою справу, Чехов присвятив багато прекрасних сторінок.

Як тепло писав Чехов про вчителів, які різноманітні характери створені ним. Оповідання «Людина у футлярі», «Аґрус», «Про любов» об’єднують не тільки обличчя: вчитель гімназії Буркін і ветеринарний лікар Іван Іванович Чимша-Гімалайський, але й спільна глибока думка: якщо люди бояться нового, відгороджуються від оточуючого їх життя, всі сили витрачають на досягнення мети, важливої тільки для них, якщо їм далекі спільні інтереси й життя інших і нема бажання долати перешкоди, які виникають, — вони морально вмирають.

У оповіданні «Людина в футлярі», написаному в 1898 р., в якійсь мірі відбилася атмосфера гімназії, де навчався Чехов, а в Бєлікові товариші Антона Павловича упізнали вчителя латині, який доносив класним наглядачам на учнів, директору — на вчителів, попечителю навчального округу — на директора. Потрібно змінювати життя. «Більше так жити неможливо — це основна думка оповідання «Людина в футлярі».