• Реклама

60. Тема уроку: Література рідного краю. Письменники-гумористи Ігор Лагоза. «Дурень», «Зачарована цифра» «А я поїхав!..», «З дорослими було б важче» «У чому, власне, справа?». Викриття бюрократії) недобросовісних службовців, засудження брутальної поведінки порушників громадського спокою. Уроки української літератури, 6 клас

60. Тема уроку: Література рідного краю. Письменники-гумористи Ігор Лагоза. «Дурень», «Зачарована цифра» «А я поїхав!..», «З дорослими було б важче» «У чому, власне, справа?». Викриття бюрократії, недобросовісних службовців, засудження брутальної поведінки порушників громадського спокою. Уроки української літератури, 6 клас

Мета: познайомити з творчістю харків’янина-гумориста Ігоря Лагози, показати бажання письменника зробити життя кращим; розвивати спостережливість, прагнення пізнавати нове; виховувати любов і повагу до творчої спадщини Харківщини.

Обладнання: портрет письменника, виставка його творів, тексти гуморесок.

ХІД УРОКУ Література рідного краю. Письменники-гумористи Ігор Лагоза. «Дурень», «Зачарована цифра» «А я поїхав!..», «З дорослими було б важче» «У чому, власне, справа?». Викриття бюрократії) недобросовісних службовців, засудження брутальної поведінки порушників громадського спокою. Уроки української літератури, 6 клас

І. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ

1. Оголошення теми, мети і завдань уроку

2. Вступне слово вчителя.
Лагоза Ігор Вікторович народився 2 грудня 1944 року в місті Харкові в.сім’ї військовослужбовця і відомого байкаря Віктора Марковича. Навчався в середній школі № 59. Працював на заводі «Світло шахтаря», а після служби в армії — в радіотехнічній академії, в інженерно-економічному інституті, в газеті «Вечірній Харків». З 1989 року працював власним кореспондентом журналу «Перець». Свої прозаїчні твори почав друкувати з 1968 року. Автор книжок «Справа припиняється», «Віч-на-віч», «За чисту монету», «Канделябри для Лори», «Вхідні вихідні», «Авторитетна зовнішність», «Мунька на мотузці». У 1992 році став членом СП України. А з 1994 року обраний відповідальним секретарем Харківської організації Спілки письменників України.,
Передчасно обірвалося життя цієї незвичайної людини. Нещодавно Ігор Вікторович помер, залишивши нам у спадок свої твори, які будуть актуальними не лише для нинішнього покоління, а й для прийдешнього.

II. СПРИЙНЯТТЯ І ЗАСВОЄННЯ УЧНЯМИ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

І. Виразне читання гуморесок (див. додатки):
«Дурень»
Прочитати за дійовими особами.
«Зачарована цифра»
Прочитати за дійовими особами.
«А я поїхав!..»
«З дорослими було б важче»
Прочитати за дійовими особами.
«У чому, власне, справа?»

2. Бесіда за текстами гуморесок.
1) Назвіть дійових осіб гуморесок.
2) Автор виступає спостерігачем чи й учасником подій?
3) Яким ви уявляєте автора в гуморесках?
4) Проти чого і проти кого спрямовані гуморески?
5) Чи мова дійових осіб характеризує їх? Наведіть приклади.
6) Коли говорить лише одна дійова особа,— це називається монологом. Розмова двох дійових осіб — діалогом. У яких гуморесках використано діалоги, а в яких — монолог?
7) Назвіть основні ознаки гуморесок:
а) невеликі за обсягом;
б) багато діалогів;
в) обмежена авторська мова;
г) персонажі своїми вчинками дають собі оцінку.
8) Назвіть головну думку кожної із гуморесок.

III. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Прочитати самостійно твори Платона Воронька: «Білий хліб», «Батькові долоні».

60. Тема уроку: Література рідного краю. Письменники-гумористи Ігор Лагоза. «Дурень», «Зачарована цифра» «А я поїхав!..», «З дорослими було б важче» «У чому, власне, справа?». Викриття бюрократії, недобросовісних службовців, засудження брутальної поведінки порушників громадського спокою. Уроки української літератури, 6 клас

Повернутися на сторінку Уроки української літератури в 6 класі
