• Реклама

57. Тема уроку: Письмова робота: складання власної гуморески. Уроки української літератури, 6 клас

57. Тема уроку: Письмова робота: складання власної гуморески. Уроки української літератури, 6 клас

Мета: шляхом виконання самостійної роботи показати рівень засвоєння нових знань; дати можливість учням розкрити свої творчі здібності, розвивати їх; виховувати повагу до власної творчості, впевненість у своїх можливостях

Обладнання: ілюстрації, зошити.

ХІД УРОКУ Письмова робота: складання власної гуморески. Уроки української літератури, 6 клас

І. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

Перевірка домашнього завдання.
Повторення понять гумор, гумореска, особливості гуморесок.

II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ

1. Оголошення теми, мети і завдань уроку.

2 Приклад невеликої гуморески.

Байкар
Молодий байкар написав новорічну байку. Коротеньку байку про злодія Тхора. Як ніч, так біда — двох курочок у пташнику не хватає…
Байку надрукували в районній газеті. Раптом — дзвінок. Дзвонять з однієї районної установи.
— Ви писали, ваша байка?
— Моя.
— Просимо завітати до нас.
Автор прийшов, сів. А йому чемненько: [ — Будь ласка, опишіть докладно: ім’я і по батькові Тхора. Де живе, де його нора, які спиртові напої вживає, одну чи дві жінки має. Курить цигарки, чи, може, курив. Часом не він у суботу крамницю номер чотири спалив? Коли він курей хапав, то хто йому допомагав?
— Пробачте! Ви, очевидно, мою байку зрозуміли буквально? Ім’я мого Тхора алегоричне. Я пародійно натякав…
— Ага, ага!.. Ясно… Понятно… Ви, значить, натякаєте, що в нашому районі єсть пародійні кури і пародійні злодії?
— Хтозна, може, злодіїв і нема. Байка написана в манері письма Езопа, широко відомого в області.
— Ах, Езопа?.. Дак, кажете, він уже працює в обласному центрі? Тоді пробачте! Вибачайте, що ми вас потурбували.
Олександр Ковінька

III. СПРИЙНЯТТЯ І ЗАСВОЄННЯ УЧНЯМИ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Виконання самостійної роботи: написання власної гуморески.

2. Читання й обговорення гуморесок.
Найкращі гуморески можна оформити у вигляді збірничка «Їжачок», «Перченя», «Колючка» тощо.

IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Повторити теоретичні відомості про жанрові особливості оповідань, гуморесок, ліричної поезії, байки.

57. Тема уроку: Письмова робота: складання власної гуморески. Уроки української літератури, 6 клас

Повернутися на сторінку Уроки української літератури в 6 класі
