• Реклама

42. Контрольна робота. Оцінювання за темою «Леонід Глібов. Панас Мирний. Андрій Чайковський. Борис Грінченко». Українська література, 6 клас

42. Контрольна робота. Оцінювання за темою «Леонід Глібов. Панас Мирний. Андрій Чайковський. Борис Грінченко». Українська література, 6 клас

Мета: перевірити знання учнів за допомогою завдань чотирьох рівнів складності.

Обладнання: індивідуальні завдання на картках.

ХІД УРОКУ № 38. Тема. Контрольна робота. Оцінювання за темою «Леонід Глібов. Панас Мирний. Андрій Чайковський. Борис Грінченко». Уроки української літератури, 6 клас

І. ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ ЗА ЧОТИРМА РІВНЯМИ

I рівень
1. Чи правильне твердження?
Байка — це невеличкий розповідний твір про життя тварин.
Так
Ні

2. Леонід Глібов — це:
а) справжнє прізвище поета;
б) псевдонім;
в) прізвище героя твору.

3. Який з творів написав Панас Мирний?
а) «Морозенко»;
б) «Морозко»;
в) «Мороз Іванович».

4. Що таке алегорія?
а) Зображення людських рис і характерів за допомогою образів тварин;
б) прихований зміст основної думки твору;
в) явища природи, що виконують певну роль у художньому творі.

5. Хто є автором твору «В Острозькій школі»?
а) С. Васильченко;
б) А. Чайковський;
в) 3. Тулуб.

II рівень

1. Допишіть по 3 рядки.
а) На Щуку хтось бомагу в суд подав,
б) На той раз суддями були

2. Яка головна думка твору А. Чайковського «В Острозькій школі»?

3. Назвіть характерні риси Сороки із байки Б. Грінченка «Сорока».

4. Що автор засуджує в байці «Щука»?

5. Перекажіть зміст байки Л. Глібова «Лисиця-жалібниця».

6. У чому своєрідність побудови байки?

7. Про які народні традиції згадує Панас Мирний у творі «Морозенко»?

8. Назвіть дійових осіб твору Панаса Мирного «Морозенко».

9. Що таке уособлення? Наведіть приклад з твору «Морозенко».

10. Чому Морозенко зображений в образі старого діда?

III рівень

Виконайте одне із завдань.
1. Доведіть, що вибір дійових осіб байки залежить від характеру героя.
2. Поясніть мораль байки Л. Глібова «Лисиця-жалібниця».
3. Доведіть, що персонажі байки «Щука» Л. Глібова є алегоричними.
4. Чому, на вашу думку, оповідання Панаса Мирного названо «Морозенко», а не «Пилипко»?
5. Чим уособлення подібне до алегорії, чим відрізняється?
6. Доведіть, що твір А. Чайковського «В Острозькій школі» належить до історичних творів.
7. Яка роль уособлення у творі Панаса Мирного «Морозенко»?
8. Що ви довідалися про освіту в Україні з твору «В Острозькій школі»?
9. Опишіть, як змінювалося ваше ставлення до Грицька і Семена протягом опису подій (твір Б. Грінченка «Грицько»).
10. Яке ваше ставлення до алегоричного образу Сороки з однойменної байки Б. Грінченка?
11. Доведіть, що твір «Сорока» Б. Грінченка є байкою.

IV рівень

Напишіть твір на одну з тем.
1. Байкарі мого краю.
2. Трагедія Пилипка — трагедія народу.
3. Моя улюблена байка.
4. Як би склалася доля Пилипка в наш час?
5. Продовження твору «Грицько» Б. Грінченка.
6. Сучасні Сороки (за байкою Б. Грінченка «Сорока»).

II. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Створити діафільм на п’ять кадрів:
1. Параня тішиться новеньким серпом. 2. По дорозі на поле. 3. Параня жне. 4. Вечеря у вдовиній хаті. 5. Відпочинок у стодолі.

42. Контрольна робота. Оцінювання за темою «Леонід Глібов. Панас Мирний. Андрій Чайковський. Борис Грінченко». Українська література, 6 клас

Повернутися на сторінку Уроки української літератури в 6 класі
